17 листопада 2019 року в Китаї зафіксували перший випадок зараження коронавірусною інфекцією. Клінічні прояви з’явились у хворих з міста Ухань, а про випадки cпалаху повідомили 31 грудня того ж року.
Поступово Covid-19 став ширитися світом. У людей почали масово проявлятися симптоми захворювання. Лікарні переповнювалися пацієнтами, у містах вводили карантин, закривали кордони.
Україна не стала винятком – першого хворого виявили 3 березня. Ним став 38-річний чернівчанин, який напередодні повернувся з Італії.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: За добу від коронавірусу померла рекордна кількість українців
Як виник SARS-CoV-2, достеменно невідомо, але схожі віруси переносять кажани й панголіни. Вірус передається повітряно-крапельним шляхом. Вражає легені людини та спричиняє атипову пневмонію. Інкубаційний період триває 6-12 днів.
Прояви хвороби схожі на гостру респіраторну інфекцію, спостерігається:
– підвищення температури;
– сухий кашель;
– узкладнення дихання;
– втрата смаку та нюху;
– головний біль;
– біль у м’язах;
– загальна слабкість.
Специфічного лікування вірусу 2019-nCoV немає. В Україні терапія є стандартною для лікування пневмонії та грипу.
До інфекції найбільш вразливі люди похилого віку із супутніми захворюваннями – цирозом печінки, цукровим діабетом, гіпертонією і хворобою Паркінсона. У зоні ризику – медики, які безпосередньо контактують із хворими.
“Щоб вберегти себе від коронавірусу слід тримати руки в чистоті, дотримуватися дистанції в 1,5 метри та носити маску”, – сказав Федір Лапій, столичний інфекціоніст.
Станом на 18 листопада в Україні зафіксовано 12 496 нових підтверджених випадків COVID-19. Усього у світі – виявлено 55 678 747 інфікованих осіб.
Ефективність на 1-й і 2-й фазах клінічних випробувань показала китайська вакцина проти коронавірусу CoronaVac. Препарат викликав швидку імунну відповідь під час випробувань за участю майже 700 осіб.