fbpx

У Порошенка заявили, що влада повернула “інститут тітушок”

Головна Сторінка » У Порошенка заявили, що влада повернула “інститут тітушок”

Минулої п’ятниці активісти зафіксували масовий набір через телеграм-канали “масовки” для організації провокацій у Козині на Київщині. Про це під час брифінгу повідомив депутат Київради, ветеран, співголова ГО “Res_Publica. Брати по Зброї” Олександр Погребиський. Влада повернула інститут “тітушок” як інструмент боротьби з політичними опонентами, заявив.

“Учасники російсько української війни, члени ГО “Брати по зброї”, які завжди виступали і виступають проти тітушок, проти проплачених мітингів, прибули в місто Козин. Там знаходилась велика кількість проплачених молодиків, які намагалися спровокувати учасників війни на силові протистояння. Але ці провокації були нейтралізовані”, сказав Погребиський.

Також зауважив, що для легалізації “тітушок” створили фейкову заявка нібито від ГО “Молоді ветерани”. Ця громадська організація вже спростувала свою участь і подала відповідну скаргу правоохоронцям.

Погребиський повідомив, що “тітушок” організовано підвозили хвилями упродовж двох діб.

“Були постійно автобуси, когось забрали, когось підвозили протягом двох діб. І вже третя доба пішла. Всі ці люди в більшості своїй не зрозуміли, чому вони там знаходяться. Це несе системний характер. Такі ж акції в Козині відбувалися і минулого року, зрежисовані і сплановані за тим же сценарієм. За нашою інформацією – з Офісу президента України”, говорить Погребиський.

Генерал СБУ Віктор Кононенко також повідомив, що “тітушок” на акцію збирають не лише у Києві та області, а й у Харкові. Він додав, що це не перший випадок використання кримінальних елементів проти лідера опозиційної партії Петра Порошенка.

Кононенко нагадав, що 25 липня 2019 року під час виїзду з території ДБР на автомобіль, в якому рухався п’ятий президент України, скоїли напад. У результаті постраждали співробітники УДО. Цей злочин досі не розслідували. А 24 серпня цьогоріч під час Маршу патріотів на лідера “Європейської Солідарності” скоїли повторний напад.

“Ми аргументовано заявляємо про безпосередню причетність до нього Офісу президента Зеленського. Розслідування всіх злочинів, скоєних по відношенню до нашої команди, блокує влада”, наголошує Кононенко.

Він нагадав, що затриманого нападника Іллю Пустовгара, якого передали поліції, відпустили.

“З цього часу нами отримано два судових рішення, що зобов’язують Національну поліцію України зареєструвати кримінальні провадження. Однак ці провадження, за нашою інформацією, закриті за відсутністю складу злочину, а справу по “хуліганці” без допитів свідків та проведення інших належних процесуальних дій скеровано до суду, щоб там м’яким та лояльним вироком у вигляді штрафу “відмазати” злочинця та не допустити надання ним даних про організаторів злочину”, повідомив Віктор Кононенко.

Він зауважив, що це роблять, щоб мотивувати інших “зелених тітушок” скоювати злочини щодо політичних опонентів.

“18 вересня у Дніпро звезли кримінальні елементи з Кривого Рогу та Запоріжжя. За нашою інформацією, проплачені ці молодчики були Криворізьким міським осередком “Слуги народу”. 19 вересня у Черкасах невідомі особи намагалися прорватися до лідера “Європейської Солідарності”, повідомив Кононенко. – Але апогеєм стали події останніх вихідних, коли “сценаристи” з Офісу президента задіяли масштабний, неприхований найм заробітчан з “ринку проплачених акцій” для пікетування будинку п’ятого президента України”.

“Влада переслідує одну мету відволікти увагу суспільства від власних злочинів і прорахунків у керівництві державою та створити собі умови для подальшого безперешкодного розкрадання державних ресурсів. Відповіддю на позазаконні дії влади буде документування її протиправних дій, ініціювання їх розслідування та притягнення винних до кримінальної відповідальності”, зазначив Кононенко.