У Повітряних силах розказали про переваги ракет Storm Shadow

Головна Сторінка » У Повітряних силах розказали про переваги ракет Storm Shadow

Британські далекобійні крилаті ракети Storm Shadow, які нещодавно отримала Україна, можна порівняти з російськими крилатими ракетами Х-101.

Про це 15 травня заявив речник Повітряних сил Збройних сил України Юрій Ігнат, коментуючи в ефірі національного телемарафону інформацію довкола передачі Storm Shadow. Водночас він відмовився уточнювати, з яких літаків їх можна буде випускати, але зазначив, що “проблем із цим не буде”, передає Gazeta.ua.

“Безумовно це новий тип озброєння, якого в Україні ще не було. Це крилата ракета по типу російських Х-101. Тепер Україна їх матиме. У цю гру можна грати з обох боків”, сказав він.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Велика Британія надасть Україні бойові дрони великої дальності

Storm Shadow сучасна крилата ракета, яку на озброєнні мають провідні країни світу, наприклад, Франція та Італія, підкреслив Ігнат.

Х-101 це стратегічна крилата ракета класу “повітря-земля” із використанням технологій зниження радіолокаційної помітності.

Російські військові застосовували Х-101 під час повномасштабної агресії проти України. Торік у березні ними здійснили авіаудари по Вінницькому аеропорту та військовому аеродромі Гавришівка.

11 травня міноборони Великої Британії підтвердило передачу ракет Storm Shadows напередодні запланованого контрнаступу ЗСУ. Скільки точно таких ракет було отримано невідомо. Але експерти переконані, що їх достатньо, щоб змінити оперативну обстановку на полі бою.

Україна потенційно може дістати ракетами Storm Shadow по будь-яких цілях на окупованих територіях, зокрема в Криму.

Storm Shadow крилата ракета великої дальності розроблена Великою Британією та Францією. Зазвичай її запускають з повітря. Дальність понад 250 км.