fbpx

У п’ятьох країнах ЄС тимчасово заборонили агротовари з України

Головна Сторінка » У п’ятьох країнах ЄС тимчасово заборонили агротовари з України

Європейська комісія ухвалила тимчасові заходи щодо імпорту окремих сільськогосподарських товарів із України.

Це зробила після тиску з боку п’яти держав-членів Європейського Союзу Болгарії, Угорщини, Польщі, Румунії і Словаччини, повідомила “Європейська правда”.

Заборонили імпорт пшениці, кукурудзи, ріпаку і насіння соняшнику з України. Пояснили “усуненням логістичних проблем”, пов’язаних із цими товарами у п’яти країнах.

Заходи триватимуть до 5 червня.

Товари можуть імпортуватись у всі держави ЄС, окрім згаданих п’яти. Водночас через їхню територію може здійснюватись транзит української продукції.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Прийшли гроші від МВФ: яка сума траншу

“Паралельно Болгарія, Угорщина, Польща і Словаччина зобов’язалися скасувати свої односторонні заходи щодо пшениці, кукурудзи, насіння ріпаку та соняшнику, а також будь-якої іншої продукції, що походить з України”, повідомила Єврокомісія.

Також виконавчий орган ЄС підтвердив надання фінансової підтримки фермерам у п’яти країнах-членах ЄС.

Також ухвалять заходи для полегшення транзиту українського зерна до інших країн-членів ЄС і третіх країн.

Минулого тижня постійні представники ЄС погодили продовження ще на рік скасування дії ввізних мит ЄС на український експорт. Це зробили для підтримки української економіки.

Раніше міністри сільського господарства Болгарії, Польщі, Румунії, Словаччини та Угорщини запропонували Єврокомісії розширити перелік забороненої аграрної продукції.

Потрібно знайти конструктивний вихід із цієї ситуації, сказав президент Володимир Зеленський.

Generated by Feedzy