fbpx

У Раду подали законопроєкт про скасування військового обліку для жінок

Головна Сторінка » У Раду подали законопроєкт про скасування військового обліку для жінок

Народний депутат від фракції “Європейська Солідарність” Олексій Гончаренко зареєстрував у Верховній Раді законопроєкт щодо скасування обов’язкового взяття на військовий облік жінок.

Законопроєкт подав 11 січня під номером 6482-2, повідомив Гончаренко в Telegram.

“Ухвалення цього законопроєкту знизить соціальну напругу, яка виникла у зв’язку з підписанням безглуздого наказу”, – вважає він.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Народна депутатка пішла на облік у військкомат

Гончаренко пропонує повернутися до попередньої редакції закону. Згідно з нею, на військовий облік беруться жінки, які мають фах, споріднений з відповідною військово-обліковою спеціальністю.

“Також законопроєктом доповнюється ч. 11 нормою, згідно з якою жінки, які придатні до військової служби, за власним бажанням можуть бути взяті на військовий облік за віком: до 50 років за офіцерськими званнями, до 45 років за іншими військовими званнями”, прокоментував Гончаренко свою законодавчу ініціативу.

З 17 грудня в Україні набув чинності указ Міністерства оборони про список спеціальностей і професій військовозобов’язаних. Жінок, які працюють за певними спеціальностями, відтепер ставитимуть на військовий облік.

Взяття на військовий облік жінок – це не призов на військову службу, пояснили в ЗСУ.

Усе, що потрібно знати про військовий облік для жінок, за посиланням.