У російському полоні померла українська журналістка Вікторія Рощина

Головна Сторінка » У російському полоні померла українська журналістка Вікторія Рощина

Інформація про смерть української журналістки Вікторії Рощиної у російському полоні підтвердилася.

Про це сказав керівник пресслужби координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими Петро Яценко, повідомили “Суспільне”.

“На жаль, інформація про смерть Вікторії підтверджена. Про обставини смерті зараз зарано говорити, проводиться робота, щоб їх встановити. У будь-якому випадку ми дізнаємося про ці обставини і, якщо є винні чи причетні до цієї смерті, вони будуть покарані.Такі злочини не мають терміну давності”, – заявив Яценко.

За словами Яценка, Рощина була у списках на обмін, і її переведення з Таганрога до Москви було етапом підготовки до звільнення.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як гітлерівський концтабір: показали фото українців після російського полону

Вікторія Рощина була у списках на обмін і невдовзі мала повернутися додому, повідомив представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Андрій Юсов, пишуть “Суспільне”.

“ЇЇ повернення було погоджене і остання інформація, яка відома, її етапували до “Лефортово” з метою підготовки повернення додому”, – сказав Юсов.

“Найближчим часом вона мала бути вдома, для цього було зроблене все необхідне”, – сказав представник ГУР.

Про смерть 27-річної Вікторії Рощиної повідомило російське міністерство оборони у відповідь на звернення батька журналістки Володимира Рощина від 28 серпня 2024 року, повідомили Ґрати.

Лист міноборони РФ, датований 2 жовтня 2024 року, був надісланий електронною поштою сьогодні, пишуть. У короткому повідомленні зазначена дата смерті журналістки – 19 вересня 2024 року, а також те, що її тіло повернуть “українській стороні в рамках обміну тілами затриманих осіб”. Обставини та причини смерті не повідомляються, пишуть Ґрати.

Торік у жовтні hromadske повідомили, що Вікторія Рощина зникла 3 серпня на тимчасово окупованій території, звідки вела репортаж. Батько Рощиної сказав, що Служба безпеки України підтвердила йому, що Вікторію захопили російські окупанти.

Вікторія Рощина працювала на “Українське радіо”, hromadske, UA:Перший, публікувалася в “Українська правда” і “Радіо Свобода”.