У Сенаті США можуть провалити голосування за допомогу Україні – Financial Times

Головна Сторінка » У Сенаті США можуть провалити голосування за допомогу Україні – Financial Times

Республіканці у Конгресі можуть заблокувати угоду, яка надає Україні багатомільярдну допомогу.

Раніше її підтримали обидві партії та президент США Джо Байден, пише Financial Times.

Цей проєкт може стати останнім шансом для адміністрації Байдена отримати нову військову підтримку для України поряд з іншими цілями національної безпеки, включаючи допомогу Ізраїлю та Тайваню.

“Це також є рідкісним компромісом у зусиллях з обмеження імміграції через кордон США з Мексикою, включаючи обмеження на притулок, що було закликом до об’єднання республіканців і політичною відповідальністю для демократів протягом усього президентства Байдена”, – йдеться у статті.

Кандидат у президенти США Дональд Трамп намагався жорсткою критикою знищити угоду у понеділок, лише за кілька днів до запланованого голосування у Сенаті. У соцмережі він написав, що цей законопроєкт “є чудовим подарунком для демократів і бажанням смерті для Республіканської партії”.

“Протягом кількох годин після публікації провідні республіканці в Палаті представників, які також повинні схвалити законопроєкт, щоб він став законом, виступили зі спільною заявою, у якій говориться, що “будь-який розгляд цього законопроєкт в Сенаті в його нинішньому вигляді є марною тратою часу”, – пишуть журналісти.

Голосування за законопроєкт у Сенаті очікується у середу. Знадобиться підтримка 60 зі 100 сенаторів палати.

“Принаймні 12 із 49 сенаторів-республіканців загалом повинні підтримати законопроект, щоб він міг просунутися, адже очікується, що деякі демократи також проголосують проти, оскільки вважають заходи на кордоні занадто драконівськими. Але критика з боку деяких законодавців-республіканців була жорстокою – і, здається, прирікає його перспективи”, – йдеться у статті.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Конгрес погодив текст імміграційної угоди – Guardian

Але станом на ранок вівторка принаймні 21 сенатор-республіканець заявив, що буде голосувати проти законопроєкту. Якщо усе так і буде, то закон провалять.

“І це буде останній удар по традиційним республіканським зовнішньополітичним яструбам і політичним прагматикам, які підтримали двопартійний прорив, включаючи Мітча Макконнелла, лідера партії в Сенаті”, – пишуть у Financial Times.

Макконнелл у понеділок закликав республіканців підтримати пакет, який допоможе США та їхнім союзникам “відновити перевагу” над авторитарною віссю, що виникає у Москві, Пекіні та Тегерані.

Тепер його майбутнє як лідера може бути під загрозою.

Але демократи та Білий дім не полишають надію, що угоду може принаймні прийняти Сенат.

“Питання зараз полягає в тому, чи зможуть сенатори заглушити зовнішній шум, заглушити таких людей, як Дональд Трамп, які хочуть хаосу, і зробити правильні речі для Америки”, – заявив лідер більшості в Сенаті від Демократичної партії Чак Шумер.

Президент США Джо Байден погодився на посилення імміграційної політики, щоб уникнути критики та забезпечити допомогу Україні.

У Сенаті розробляють імміграційну угоду, яка обмежить можливість мігрантів просити притулку.

Ця угода повинна бути ухвалена в обмін на нову військову допомогу для України та Ізраїля.