Законопроєкт про мобілізацію суперечить Конституції у деяких положеннях, але… — Лубінець

Законопроєкт про мобілізацію суперечить Конституції у деяких положеннях, але… — Лубінець

Уповноважений з прав людини висловлює занепокоєння щодо низки положень нового законопроєкту, пов’язаних з мобілізацією та військовим обліком, які, на його думку, суперечать Конституції України та закону “Про захист персональних даних”. Серед основних зауважень:

  1. Обов’язок реєструвати електронний кабінет призовника: критики вважають, що це вимагання не відповідає конституційним гарантіям щодо захисту персональних даних громадян.
  2. Надання права представникам ТЦК (територіальних центрів комплектування) та СП (служб призову) перевіряти військово-облікові документи громадян: законопроектом передбачено, що такі перевірки можуть проводити не тільки працівники Національної поліції та персоналу Державної прикордонної служби України, що також викликає сумніви в його конституційності.
  3. Позбавлення права на звільнення від призову аспірантів, які здобувають освіту за кошти фізичних або юридичних осіб на умовах контракту: це положення законопроєкту викликає обурення серед студентської громадськості та їхніх спонсорів.

Пізніше Лубінець закликав депутатів проголосувати за законопроєкт про мобілізацію в першому читанні після наради з Умеровим. Він заявив, що “до другого читання зауваження від Офісу омбудсмена можна врегулювати”.