Сполучені Штати Америки не виключать “подальших наслідків” для Грузії, якщо уряд цієї країни не змінить курс своєї діяльності.
Вашингтон закликає грузинську владу “подумати про те, яких стосунків вони хочуть з євроатлантичною спільнотою, а не зміцнювати політику, яку вихваляють авторитаристи”. Про це заявив речник Держдепу США Метью Міллер, повідомляє “Європейська правда”.
За словами його словами, понад 80% грузинського народу хочуть бачити країну інтегрованою в ЄС і НАТО. Ця мета закріплена у конституції країни, а в ході передвиборчої кампанії усі партії підтримували ці прагнення.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Опозиція Грузії сказала, чого вимагає
“Але партія влади вжила заходів, несумісних із цим курсом”, – сказав Міллер.
Він також наголосив, що грузинський уряд може повернутися на демократичну євроатлантичну траєкторію, дотримуючись верховенства закону, усунувши недоліки у виборчому процесі. А також скасувавши антидемократичні закони і доклавши зусиль для виконання рекомендацій щодо реформ, необхідних для вступу до ЄС.
“Цього року ми послідовно закликали уряд Грузії відмовитися від своїх антидемократичних дій і повернутися на євроатлантичний шлях. Ми не виключаємо подальших наслідків, якщо курс діяльності грузинського уряду не зміниться”, – додав Міллер.
Сполучені Штати Америки закликають провести повне розслідування повідомлень щодо порушень під час парламентських виборів у Грузії.
У 2024 році міжнародні та місцеві спостерігачі повідомляли, зокрема, про нецільове використання державних ресурсів керівною партією. А також про підкуп голосів і залякування виборців. Про це заявив державний секретар США Ентоні Блінкен.