fbpx

У США вперше людині успішно пересадили серце свині

Головна Сторінка » У США вперше людині успішно пересадили серце свині

57-річному Девіду Беннету 7 січня пересадили серце генетично модифікованої свині .

Про це повідомляє DW з посиланням на медичний факультет Мерілендського університету.

За словами хірургів, через три дні після пересадки серце працює нормально. Чоловік почувається добре.

У пацієнта була хвороба серця в останній стадії. Пересадка свинячого серця була єдиним варіантом лікування.

“У мене був вибір: померти або зробити цю пересадкую Я хочу жити. Я знаю, що шансів мало, але це мій останній вибір”, – сказав Беннетт перед операцією.

Екстрений дозвіл на проведення цієї операції надало Управління з контролю за продуктами та ліками США.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Для українців розширять перелік безкоштовних медичних послуг

“Ця операція з пересадки органу вперше продемонструвала, що серце генетично модифікованої тварини може функціонувати в організмі людини без негайного відторгнення організмом”, – говоритьсяу повідомленні.

За словами хірурга Бартлі Гріффіта, така операція наближає до вирішення кризи, пов’язаної з дефіцитом донорських органів. Саме він проводив цю операцію. За його словами, ця перша у світі подібна операція дає надію на майбутнє пацієнтам з органами, що відмовили.

Свиню генетично модифіковали для того, щоб видалити “цукровий” ген, який виробляє фермент травлення ізомальтазу. Цей фермент викликав би сильну імунну реакцію у пацієнта, і донорське серце відторглося б.

Президент Володимир Зеленський підписав закон про врегулювання питань трансплантації анатомічних матеріалів людині. Зокрема щодо оплати і надання прижиттєвої згоди або незгоди на донорство. Держава оплачує всі трансплантації, і для пацієнта вони безкоштовні. Тарифи повністю покривають витрати лікарень на проведення таких операцій.