fbpx

У США з’ясували, чого Путін добивається активізацією ракетних ударів

Головна Сторінка » У США з’ясували, чого Путін добивається активізацією ракетних ударів

Останньою серією ракетних ударів Російська Федерація прагне показати, що стримує майбутній український контрнаступ.

Водночас, на думку аналітиків, це не є суттєвим фактором впливу на дії Збройних сил України, йдеться у новому звіті американського Інституту вивчення війни (ISW).

“У ніч проти 9 травня російські війська здійснили чергову масштабну атаку по Україні. Генеральний штаб повідомив, що українська протиповітряна оборона збила всі вісім крилатих ракет “Калібр”, а також 15 із 17 ракет Х-101/Х-555, які були запущені росіянами”, сказано у повідомленні.

Російські сили майже щоденно намагаються проводити серію ракетних ударів, щоб зобразити стримання потенційних контрнаступальних операцій України.

“Хоча зниження ефективності ударів, ймовірно, не є суттєвим фактором, що стримує українські дії”, зазначають фахівці ISW.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Аналітики ISW пояснили, чому “вагнерівці” не пішли з Бахмута

Російський диктатор Володимир Путін відмовився використовувати своє святкове звернення до 9 травня для будь-яких значних риторичних змін. Він повторив уже існуючі наративи, готуючись до затяжної війни. Президент РФ намагався представити Росію як таку, що успішно протистоїть усьому Заходу.

У щорічному зверненні Путін заявив, що проти Кремля розв’язана справжня війна, що Росія дала відсіч міжнародному тероризму і продовжить “захищати” жителів Донбасу.

9 травня близько 4:00 оголосили повітряну тривогу у низці областей України. Після цього у столиці та на Київщині пролунали вибухи. Місцева влада повідомила про роботу сил протиповітряної оборони.

У повітряному просторі навколо Києва ППО виявила та знищили близько 15 російських ракет, влучань не фіксували.

Міський голова Києва Віталій Кличко підтвердив, що руйнувань і постраждалих через падіння уламків в Шевченківському районі немає. Інформація про травмованих чи жертв також відсутня. Водночас у Голосіївському районі столиці уламок збитої ракети впав на приватне подвірʼя. Палаючий уламок загасили.

Generated by Feedzy