Полк безпілотних систем стане частиною 3-го армійського корпусу ЗСУ, разом із іншими підрозділами – зенітно-ракетними, інженерними та корпусного забезпечення.
Основне завдання посилення оборонних і наступальних спроможностей на критичних ділянках фронту. Про це в інтерв’ю “Укрінформу” розповів заступник командира полку безпілотних систем Олег Романов.
За новою структурою командування, управління окремою ділянкою фронту довжиною 100150 км передається в руки одного командира корпусу, а не оперативно-тактичного угруповання, що раніше часто не мало повного уявлення про ситуацію на місці. Такий підхід дає змогу швидше ухвалювати рішення, ефективніше реагувати на зміни та нести персональну відповідальність за результат.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Росія готується до наступу на Сумщину – прикордонники
“Ми не лише підтримуємо 3-тю окрему штурмову бригаду, а й допомагаємо іншим підрозділам поруч. Масштабуємо наш бойовий досвід – від партизанських загонів до корпусного рівня. Це вже по суті армія, яка служить Україні”, – зазначив Романов.
Полк безпілотних систем використовує широкий спектр дронів: від популярних Mavic і Autel до потужніших систем FlyEye, Shark і розвідувальних БпЛА оперативного рівня. У фокусі – розвиток ударних можливостей: тепер корпус зможе самостійно проводити “deep strikes” – удари в тил противника на глибину 60-120 км.
“Раніше ми знали, де розташовані пункти управління ворога, але не могли їх вразити без зовнішнього дозволу. Тепер у нас буде і техніка, і повноваження – завдавати таких ударів самостійно”, – наголосив офіцер.
Такий підхід робить армійський корпус гнучким, автономним і здатним до комплексного ведення сучасної війни.
На Сумщині, Харківщині та у напрямку Краматорська триває найнапруженіша ситуація у зоні відповідальності прикордонників.
Росія активізувала спроби штурмів як на прикордонних ділянках, так і по лінії фронту. За словами Демченка, ситуація на Сумському напрямку біля кордону з Росією залишається складною.