fbpx

У ЄС анонсували перші поставки F-16 для України

Головна Сторінка » У ЄС анонсували перші поставки F-16 для України

Бойові літаки нового покоління, зокрема винищувачі F-16, невдовзі мають прибути до Києва.

Українські пілоти вже розпочали навчання на них, заявив голова дипломатії Євросоюзу Жозеп Боррель, повідомляє Europa Press .

“Це гарна ідея. Добре, що вона походить від G7 і що її лідери нарешті вирішили підготувати ґрунт для забезпечення України необхідними їй винищувачами. Навчання українських льотчиків уже розпочалося. Це перше, що потрібно зробити. Сподіваюся, що невдовзі ми зможемо забезпечити Україну цими видами озброєнь”, сказав він під час зустрічі міністрів закордонних справ європейських країн у Брюсселі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вашингтон зробив нову заяву щодо F-16 для України

Ця заява прозвучала після того, як президент США Джо Байден схвалив план, якого вже кілька місяців вимагає президент України Володимир Зеленський щодо посилення потенціалу української армії проти Російської Федерації за допомогою західних літаків.

Програма передбачає навчання українських льотчиків управлінню винищувачами четвертого покоління після того, як Вашингтон дозволив європейським союзникам експортувати F-16.

США налаштовані підтримувати міжнародні зусилля з підготовки українських пілотів на сучасних винищувачах. Однак у Вашингтоні досі не визначилися, чи будуть саме США, чи то інші союзні країни передавати F-16 Україні.

Сполучені Штати Америки підтримують спільні зусилля союзників й партнерів щодо підготовки українських пілотів на винищувачах четвертого покоління, зокрема F-16.

Навчання на винищувачах не відбуватиметься в США, однак американський персонал братиме участь разом з європейськими союзниками й партнерами. Про це заявив президент США Джо Байден під час саміту G7.

Generated by Feedzy