У ЄС домовились про виділення Україні прибутку від заморожених активів РФ

Головна Сторінка » У ЄС домовились про виділення Україні прибутку від заморожених активів РФ

У Євросоюзі вже домовилися про виділення Україні мільярдів євро прибутку, отриманого внаслідок заморожування активів центрального банку Росії.

Однак, це рішення ще потрібно оформити офіційно в найближчі тижні, пише Financial Times.

Це буде першим кроком до можливого використання цих ресурсів для відновлення України. За інформацією видання, таке одноголосне рішення є частиною демонстрації підтримки Києва напередодні другої річниці повномасштабного російського вторгнення.

Рішення було ухвалене напередодні саміту 1 лютого, на якому лідери ЄС, як очікується, підпишуть угоду про фінансову підтримку України в розмірі 50 млрд.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Рада ЄС продовжила санкції проти Росії

“Із 260 млрд російських валютних резервів, іммобілізованих у 2022 році у відповідь на вторгнення Москви, 191 млрд перебуває в бельгійському Euroclear, центральному депозитарії цінних паперів, і генерує мільярди в міру того, як цінні папери досягають терміну погашення та реінвестуються”, – йдеться у повідомленні.

Згідно з угодою, укладеною 29 січня, прибуток, отриманий Euroclear, буде реєструватися окремо й не виплачуватиметься як дивіденди акціонерам доти, поки країни ЄС одноголосно не ухвалять рішення про встановлення фінансового внеску до бюджету, який має бути зібраний з цього чистого прибутку, щоб підтримати Україну.

“Цей збір відповідатиме застосовним договірним зобов’язанням, а також праву ЄС і міжнародному праву”, – зазначає видання.

Водночас термінів, коли має бути зроблено таку окрему пропозицію, поки немає. Пропозиція націлена тільки на майбутній прибуток і не застосовуватиметься ретроспективно.

Країни-члени ЄС також визначать, яку суму зможуть зберігати центральні депозитарії цінних паперів, крім сум, необхідних для покриття юридичних та управлінських витрат.

У Міністерстві закордонних справ РФ розкритикували рішення західних країн щодо конфіскації російських активів на користь України.

Там назвали такі дії “неправомірними” та пригрозили “відповісти”. Країна-агресорка, зокрема, звинувачує Захід у “порушенні норм міжнародного права”.