У ЄС продовжили тимчасовий захист для українських біженців

Головна Сторінка » У ЄС продовжили тимчасовий захист для українських біженців

Рада Євросоюзу 25 червня офіційно ухвалила рішення щодо продовження тимчасового захисту для понад 4 млн українців, які тікають від російської агресії.

Дана пропозиція була висунута через нестабільність ситуації в Україні. Рішення діятиме до 4 березня 2026 року, йдеться в заяві на сайті Ради Європейського Союзу.

“Механізм тимчасового захисту був запущений 4 березня 2022 року. Прийняте сьогодні рішення про продовження не змінює рішення від березня 2022 року щодо категорій осіб, на яких поширюється тимчасовий захист”, – сказано в повідомленні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Польщі стали більш негативно ставитися до біженців з України: які причини

Директива про тимчасовий захист надає українцям право на проживання, доступ до ринку праці, житло, соціальну, медичну та іншу допомогу.

Вона також допомагає країнам-членам ЄС упорядковано та ефективно управляти прибуттям людей.

Наразі майже 4,2 млн осіб, переміщених з України, користуються тимчасовим захистом в ЄС, третина з них – діти.

“День за днем Росія тероризує український народ своїми бомбардуваннями. Це небезпечні обставини. Ті, хто втік від російської агресії, можуть і надалі розраховувати на нашу солідарність”, – зазначила держсекретар Бельгії з питань притулку та міграції Ніколь де Мур.

Вона представляє країну, що нараз головує в Раді ЄС.

Економічне становище українських біженців за кордоном значно покращилося в порівнянні з травнем 2023 року. Так, кількість українців за кордоном, яким не вистачає грошей на їжу чи одяг зменшилася на 10%. Про це свідчать дані опитування від Info Sapiens.

Водночас значно зросла кількість українських біженців, які отримують вищі доходи, ніж до початку повномасштабної війни.