На зустрічі 29 серпня міністри закордонних справ Європейського Союзу вирішили не визнавати легітимності Ніколаса Мадуро як обраного президента Венесуели.
За словами глави дипломатії ЄС Жозепа Борреля, міністри домовились “захищати демократичний процес” у Венесуелі та підтримувати тісний контакт із опозицією. Про це повідомляє “Європейська правда”.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Верховний суд Венесуели прийняв рішення щодо перемоги Мадуро на виборах
“Оскільки не було ніякої верифікації голосів і, боюсь, ніколи не буде, ми не можемо прийняти легітимність Мадуро як обраного президента. Рада ЄС вирішила, що Мадуро не має демократичної легітимності як президент”, – сказав він.
За словами Борреля, Мадуро залишається президентом Венесуели “де-факто”. Однак, ЄС заперечує “його демократичну легітимність на основі результату, який не можна верифікувати”.
Окрім того, міністри закордонних справ ЄС домовились і надалі звертати увагу на порушення прав людини у Венесуелі. Зокрема вимагатимуть звільнення затриманих опозиціонерів і журналістів. А також підтримуватимуть регіональні зусилля з вирішення кризи.
Венесуелу сколихнули масові протести після президентських виборів. Виборча комісія офіційно оголосила переможцем президентських перегонів авторитарного лідера Ніколаса Мадуро, через що люди вийшли на вулиці столиці та низки міст Венесуели.
Режим Ніколаса Мадуро займався різними порушеннями під час виборів: від заборони висування кандидатів і затримання членів опозиції до зміни виборчих дільниць і перешкоджання реєстрації виборців у країні та за кордоном.