У Зеленського прокоментували “інвалідність” серед прокурорів

Головна Сторінка » У Зеленського прокоментували “інвалідність” серед прокурорів

У Офісі президента відреагували на скандал з незаконним оформленням інвалідності українськими прокурорами для отримання виплат.

За словами радника Офіса президента Михайла Подоляка, якщо держава виявила такий “системний конгломерат”, де люди заробляли на фіктивній інвалідності, то потрібно їх карати подвійно. Про це він заявив в ефірі телемарафону, передає Gazeta.ua.

“Мають це повернути і заплатити стільки ж зверху”, – наголосив Подоляк.

Він підкреслив, що вертикаль МСЕК в Україні скасують. Зараз проводять розслідування по конкретних кримінальних справах. Проводитимуть також аудити і встановлюватимуть, чи дійсно правомірно надавалась інвалідність.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Скандал з пенсіями: шість прокурорів подали у відставку

“Ми з вами розуміємо, що це фіктивно. Але аудит якраз дозволить ще раз провести комісію, оцінити стан людини і з’ясувати, чи є в неї, як правило друга група, тому що першу групу трошки було б видно”,- сказав радник.

За його словами, після цього потрібно, щоб люди, які незаконно отримали інвалідність, повернули всі гроші, які вони отримували. Вони також мають сплатити штрафи, які б чітко фіксували суму збитку і моральної шкоди, яку завдали державі.

“Вони мають дорівнювати тій сумі, на яку людина державу обкрадала протягом трьох-чотирьох років”, – сказав Подоляк.

Він також підкреслив, що важлива ще й репутаційна відповідальність для посадовців.

“Щоб вони на п’ять і плюс років не могли більше займати ті посади, які вони займають. Ті люди, які були затримані з фіктивними інвалідностями. Це я говорю про людей, які мають відношення до тієї чи іншої вертикалі. Наприклад, до прокурорської”,- зазначив Подоляк.

За його словами, для того, щоб ліквідувати цю схему, потрібно кілька кроків. Зокрема, Кабмін має прийняти рішення, якою буде модель встановлювання інвалідності та всіх процедур. Слід також ухвалити відповідні законодавчі зміни про регулювання цих питань. Окрім того, відповідні кроки має здійснити правоохоронна система.

На Хмельниччині 49 прокурорів на чолі з обласним прокурором Олексієм Олійником оформили інвалідність у голови медико-соціальної експертної комісії і депутатки облради від партії “Слуга народу” Тетяни Крупи. Прокурори отримали щонайменше 54,1 млн грн пенсії – деякі оформлювали інвалідність з 2016 року, деякі останнім часом.

Після оприлюднення цієї інформації генеральний прокурор Андрій Костін заявив, що подав у відставку.