Учені побачили в космосі натяк на позаземне життя – фото

Головна Сторінка » Учені побачили в космосі натяк на позаземне життя – фото

Дослідники, аналізуючи дані телескопа Джеймса Вебба, визначили, що екзопланета LHS 1140 b може бути крижаним водним світом.

Цікаво, що вона потенційно здатна підтримувати атмосферу, схожу на земну, і навіть життя. Про це пишуть ITC.ua.

Планета, яку раніше вважали міні-Нептуном, розташована приблизно за 48 світлових років від Землі. Вона обертається навколо червоного карлика у зоні, придатній для життя.

Дані телескопа Джеймса Вебба свідчать, що LHS 1140 b – це, імовірніше, кам’яниста або льодяна “супер-Земля”, багата на воду. Це робить її ще кращим кандидатом для пошуку позаземного життя, ніж вважали раніше.

Раян МакДональд, науковий співробітник NASA, зазначив: “Уперше ми побачили натяк на атмосферу на кам’янистій або багатій на лід екзопланеті у зоні, придатній для життя. Виявлення атмосфер на малих, кам’янистих світах – головна мета JWST, але ці сигнали набагато складніше побачити, ніж атмосфери гігантських планет”.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: NASA сфотографувало виверження на супутнику Юпітера

LHS 1140 b, відкрита у 2017 році, має масу, що перевищує земну у шість разів.

Вона вже зацікавила вчених через близькість до Сонячної системи.

“Із усіх відомих на сьогодні екзопланет із помірним кліматом, LHS 1140 b цілком може бути нашим найкращим шансом одного дня непрямо підтвердити наявність рідкої води на поверхні чужого світу за межами нашої Сонячної системи”, – сказав головний автор дослідження і докторант Монреальського університету Шарль Кадьє.

“Це стало б важливою віхою у пошуку потенційно придатних для життя екзопланет”, – сказав він.

Спостереження вказують, що від 10 до 20 відсотків маси планети може складатися із води. Це означає, що вона може бути величезною сніжкою або грудкою льоду з підповерхневим океаном.

Аналіз дослідників також припускає, що її атмосфера може бути багатою на азот. У такому випадку на поверхні екзопланети міг би існувати океан діаметром 4000 кілометрів із температурою води приблизно 20°C.

“Хоча нам потрібно більше спостережень JWST для підтвердження атмосфери, багатої на азот, і пошуку інших газів, це дуже багатонадійний початок”, – сказав Раян МакДональд.

Астрономи виявили джерело вуглецю на одному з супутників планети Юпітер. Це зробили за допомогою телескопа Джеймса Вебба.

Торік зонд NASA зробив унікальний знімок зеленого спалаху від удару блискавки всередині закрученого вихору поблизу північного полюса Юпітера.