fbpx

Учені знайшли антитіла, які нейтралізують коронавірус

Головна Сторінка » Учені знайшли антитіла, які нейтралізують коронавірус

У США вчені виявили антитіло, придатне для ефективного лікування коронавірусу та його штамів.

Під час експериментів на сирійських хом’яках вдалося повністю придушити реплікацію вірусу в легенях, повідомляє Medical Xpress.

“Антитіло нейтралізує вірус, його варіанти та інші сарбековіруси в лабораторії. Захищає від інфекції в дослідженнях на тваринах і здатне перешкоджати спробам вірусу уникнути його шляхом мутації”, – заявляють дослідники Вашингтонського університету в Сіетлі і співробітники біотехнологічної компанії Humabs Biomed SA.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Визначили п’ять країн, де найбільше лютує Covid-19

Антитіло S2K146 виділили з В-клітин людини, яка одужала від Covid-19. Як і моноклональні антитіла, які використовують для лікування коронавірусу, S2K146 націлений на спайковий білок.

“Вчені встановили, що це антитіло імітує молекулярні контакти й зв’язує білок. У результаті будь-яка зміна вірусного сплеску, яка знижує здатність антитіла зв’язуватися з ним, також, мабуть, знижує здатність вірусу зв’язуватися з рецептором ACE2 і заражати клітини”, – йдеться у повідомленні.

У ході експериментів вчені виявили лише один штам коронавірусу, здатний протистояти S2K146.

Нова хвиля коронавірусу в Україні почнеться наприкінці січня.

За останню добу в Україні виявили 5429 нових хворих на коронавірус. З них дітей – 306, медпрацівників – 168. Загалом від початку епідемії в країні Covid-19 підхопили 3 709 871 особа. Померли 97 544 пацієнти, із них 219 – за останню добу. Одужали 3 522 547 осіб, за останню добу – 7761.