Угорщина відмовилася повертати до України військовозобов’язаних чоловіків

Головна Сторінка » Угорщина відмовилася повертати до України військовозобов’язаних чоловіків

Угорщина не буде передавати Україні чоловіків-біженців призовного віку.

Вони знаходяться у цілковитій безпеці та отримують всю допомогу. Про це заявив віце-прем’єр Угорщини Жолт Семьєн у коментарі виданню ATV.

За словами чиновника, “всі біженці з України є вільними людьми в Угорщині, які можуть вільно вирішувати, чи залишатися тут, чи їхати далі на Захід, чи, якщо хочуть, повертатися.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Естонія не висилатиме українських чоловіків

“Ми не будемо розслідувати, чи вважають українці людину призовником, чи ні. Виходячи з елементарної гуманності, ми не дозволимо відправити їх на смерть”, – заявив Семьєн.

Шем’єн зазначив, що у випадку закарпатських угорців це “природний національний обов’язок” Будапешта, а у випадку з українцями це гуманітарний і юридичний жест, оскільки ніхто, чиє життя буде під загрозою, не підлягає екстрадиції.

“Українці хочуть їх передачі, щоб їх відправили на війну, на фронт, де гинуть люди. Тож ті, хто втік до нас з України, всі в безпеці, і ми їх не видамо”, – сказав віцепрем’єр Угорщини.

Євросоюз має ухвалити рішення, яке визначить подальшу долю українських громадян призовного віку, які перебувають за межами України.

Таке рішення стане важливим кроком у координації дій між ЄС та Україною в умовах розв’язаної Росією війни. Про це в інтерв’ю виданню Delfi сказав радник керівника Офіса президента Михайло Подоляк.

На його думку, такий крок Євросоюзу стане “абсолютно правильним” і сприятиме уникненню репутаційних втрат для України.