Україна вперше офіційно визнає статус та діяльність українських освітніх осередків за кордоном.
Нове законодавство також визнаватиме результати неформальної освіти українською мовою, яку діти здобувають за кордоном, зокрема, в суботніх і недільних школах, написала представниця Офісу президента Ірина Верещук у Facebook.
“Це вперше за історію нашої незалежності, коли українська держава офіційно визнає статус і діяльність українських освітніх осередків за кордоном”, – зауважила вона.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Освіта під землею: Україна зводить сотні шкіл із бомбосховищами
У лютому Верховна Рада України ухвалила зміни до Закону “Про повну загальну середню освіту”, які закріплюють право кожної дитини на визнання результатів її навчання за кордоном. Ці зміни набудуть чинності 15 червня.
Однак до того часу Кабінет міністрів має ухвалити постанову, яка визначатиме порядок визнання результатів такого навчання, нагадала Верещук.
Тенденція виїзду учнів після 11-го класу за кордон є, але вона не масова, заявив міністр освіти і науки України Оксен Лісовий.
Перше питання щодо міграції, і не лише, старшокласників, повʼязано з безпекою.
Місця для українських дітей, які будуть повертатися із-за кордону, є. Сьогодні в Україні дуже багато недоукомплектованих шкіл. Школи із задоволенням забирають собі дітей, розповів Лісовий.