Україна і Росія юридично “приречені” вести війну – експерт

Головна Сторінка » Україна і Росія юридично “приречені” вести війну – експерт

Сьогодні для сталого миру між РФ та Україною є вагомі юридичні перешкоди, адже кожна зі сторін воює за територію, котру вважає своєю за внутрішньодержавним законодавством. Про це в коментарі Gazeta.ua розповів політичний експерт Андрій Сеньків.

Наприклад, Конституція РФ забороняє вихід зі складу Федерації будь-яких територій, які вже були включені, а питання зміни кордонів України повинне вирішуватися на всеукраїнському референдумі, призначеному Верховною Радою України відповідно до статті 73 та пункту 2 частини першої статті 85 Основного Закону України.

“Очевидно, що провести такий референдум згідно чинного українського законодавства неможливо, а вказана стаття Конституції РФ зміні не підлягає”, – наголосив експерт.

До того ж, згідно Статуту ООН, жодні домовленості не будуть чинними, якщо вони нав’язані силою або підписані під погрозами чи тиском. Відтак будь-які “мирні” плани з територіальними поступками Росії суперечитимуть міжнародному пhаву, а підписані Кремлем документи (навіть за українською формулою миру) будуть для РФ юридично нікчемними, зазначає Сеньків.

Тому, звертає увагу він, будь-які “мирні плани”, за якими Україна здійснить поступки Росії та не відновить територіальну цілісність, будуть йти всупереч міжнародного та національного права та легітимізуватимуть війну як спосіб вирішення міждержавних конфліктів. А будь-який підписаний Кремлем документ, де визнаватиметься територіальна цілісність України, буде для РФ юридично нікчемним і не створить жодних правових наслідків, окрім тих, що пов’язані з його недійсністю в РФ.

“Тому Україна і Росія юридично “приречені” вести війну. Провина в цьому однозначно Росії, яка розв’язала неспровоковану агресію проти України, а потім ще й незаконно анексувала українські території”, – резюмував Сеньків.

Раніше лідер більшості у Сенаті Конгресу США Чак Шумер повідомив, що президент Джозеф Байден і лідери Конгресу досягли консенсусу щодо допомоги Україні та Ізраїлю.

У лютому Сенат проголосував за пакетний законопроєкт, який передбачає $61 млрд для України. Після чого Палата представників пішла на перерву.

Минулого місяця президент України Володимир Зеленський говорив телефоном з Джонсоном. Швидке ухвалення Конгресом допомоги для України критично важливе, сказав Зеленський.