Україна може отримати Gepard та Leopard 1 від Німеччини – ЗМІ дізналися подробиці

Головна Сторінка » Україна може отримати Gepard та Leopard 1 від Німеччини – ЗМІ дізналися подробиці

Німеччина схвалила постачання до України танків Leopard 1 з промислових запасів.

Крім того, Берлін веде переговори щодо закупівлі 15 танків Gepard у Катару, аби передаи їх Збройних силам України. Про це повідомляє Reuters з посиланням на джерела у німецькому уряді.

Як пише видання, постачання танків Leopard 1 може розпочатися після їхнього ремонту, якщо Київ погодиться їх купити.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Норвегія збирається передати Україні танки Leopard: назвали терміни

Також декілька німецьких офіційних осіб обговорили з катарським МЗС можливу купівлю 15 танків Gepard, які Доха закупила задля безпеки стадіонів під час проведення чемпіонату світу.

Берлін також намагався отримати більше боєприпасів з Катару.

“Gepard дуже добре зарекомендували себе у війні в Україні. Якби ми могли отримати більше від партнерів тут, це допомогло б українцям”, сказав міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус.

Leopard 1 бойовий танк, був розроблений та виготовлявся в Західній Німеччині. До появи нової моделі Leopard 2 називався просто “бойовий танк Леопард” (Kampfpanzer Leopard).

Взятий на озброєння у 12 країнах на чотирьох континентах. Завдяки програмам модернізації досі залишається на озброєнні в багатьох країнах. До 1984 року було виготовлено 4744 одиниць.

Швейцарська партія FDP запропонувала уряду допомогти Україні з танками Leopard 2.

Відома нейтральна країна не розглядає доставку зброї безпосередньо в Україну на поле бою, проте головні політики закликають продати Leopard 2 за номінальну плату Польщі, Словаччині та Чехії, замінивши танки, які вони планують відправити нашій державі. Про це повідомляє Bloomberg.

За даними видання, наразі в бункері в гірській східній Швейцарії майже 100 танків Leopard, які були законсервовані протягом майже десяти років.