Україна може програти до кінця року – директор ЦРУ Бернс

Головна Сторінка » Україна може програти до кінця року – директор ЦРУ Бернс

Директор ЦРУ Вільям Бернс у четвер дав різко невтішний прогноз завершення війни для України.

Він вважає, що Україна може програти війну проти Росії до кінця року, якщо США не нададуть більше військової підтримки, пише CNN.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Росіяни готуються до нового наступу, стримувати загарбників дедалі складніше – огляд ISW

“З поштовхом, який прийде від військової допомоги, як практично, так і психологічно, я думаю, що українці цілком здатні втримати свої позиції у 2024 році. Без додаткової допомоги картина буде набагато гіршою”, – сказав Бернс.

За його словами, існує цілком реальний ризик того, що українці можуть програти на полі бою до кінця 2024 року, або, принаймні, Путін зможе диктувати умови політичного врегулювання.

Бернс детально описав гостру потребу в основних боєприпасах, з якою стикається Україна на полі бою. Він розповів про два батальйони – підрозділи чисельністю понад 2 тисячі осіб, – які мали “лише15 артилерійських пострілів на день” і “загалом 42 мінометні міни”.

“Вони пригнічені, і це не через брак хоробрості чи рішучості з їхнього боку. І я боюся, що без додаткової допомоги ми побачимо більше таких ситуацій, як в Авдіївці”, – сказав він.

Представники Міноборони США також зустрілися з законодавцями з Палати представників, аби розповісти їм про жахливі умови на фронті та закликати схвалити допомогу Україні.

Лише місяць тому Бернс у своєму виступі в Сенатському комітеті з питань розвідки попередив, що якщо Конгрес не ухвалить рішення про надання додаткової підтримки, “Україна, ймовірно, втратить позиції, і, можливо, значні позиції у 2024 році”.

Спікер Палати представників Конгресу Сполучених Штатів Америки Майкл Джонсон несподівано заявив про те, що надання Україні летальної допомоги є критично важливим і зараз не час “не час грати з цим у політику”.

У разі не схвалення Конгресом Сполучених Штатів Америки фінансування допомоги, Україна закликатиме держави “Групи семи” збільшити розмір внесків для підтримки. Це можуть бути не тільки держави G7, а й інші, наприклад, Північної Європи, які підтримують Україну.