Україна отримала бронетранспортери M113: фото та відео

Головна Сторінка » Україна отримала бронетранспортери M113: фото та відео

Сили оборони отримали бронетранспортери M113, обладнані для евакуації поранених з поля бою.

Раніше їх передачу Україні анонсувала влада Іспанії. Про це повідомляє пресслужба Міноборони.

“Десятки цих евакуаційних бронемашин вже прибули до України. Ще кілька сотень очікуються найближчим часом. Вдячний партнерам за підтримку у війні”, – розповів міністр оборони Рустем Умєров.

Він зауважив, що техніка на гусеничному ходу має значно вищу прохідність, тому в умовах бездоріжжя вона ефективніше в евакуації поранених.

“Бронемашини для евакуації поранених передаємо у бойові підрозділи вже зараз. Координує цю роботу і проєкт загалом мій заступник Наталія Калмикова. Вдячний партнерам за підтримку у війні”, – заявив міністр.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що відомо про крилату ракету Taurus: характетистики та можливості

Що відомо про M113

M113 – це багатоцільовий бронетранспортер, який перебував у серійному виробництві з 1960 до 2007 року. Тривалий час залишався основним бронетранспортером США, значних кількостях поставлявся також до інших країн.

Загальна кількість випущених бронетранспортерів M113, включаючи машини на його базі, становить понад 88 тисяч штук. Станом на 2022 рік використовуються більш ніж у 44 країнах світу, включаючи США.

Бронетранспортер розрахований на перевезення 13 осіб, його броня може витримати попадання уламків мін та куль калібром до 14,5 мм.

Данія оголосила про підписання з Україною угоди про надання гарантій безпеки.

Термін угоди – 10 років. Про це повідомила прем’єр-міністр країни Метте Фредеріксен, яку цитує DR.

Угода передбачає, що Данія буде протягом 10 років підтримувати Україну у військовій та інших сферах.

Зазначається, що безпекова угода має сприяти підтримці спроможності України захищатися від Росії і стримувати ймовірні напади РФ у майбутньому.