Україна вже має більше зразків озброєння, ніж НАТО

Головна Сторінка » Україна вже має більше зразків озброєння, ніж НАТО

Українські військовослужбовці не мають проблем із опануванням західних артилерійських систем.

Ба більше, зразків озброєння у Сил оборони більше, ніж у НАТО. Про це начальник Головного управління ракетних військ і артилерії та безпілотних систем Генерального штабу ЗСУ, бригадний генерал Сергій Баранов заявив в інтерв’ю онлайн-проєкту KYIV NOT KIEV.

“У нас уже зразків озброєння більше, ніж у НАТО. Це створює певні труднощі щодо логістичного забезпечення, але в нас немає жодного зразка, який ми не можемо використовувати, обслуговувати, вдосконалюємо. В Україні унікальні люди. У нас немає проблем із вивченням, опануванням (західних – Gazeta.ua) артилерійських систем”, – сказав Баранов.

Бригадний генерал зауважив, що до навчань на іноземних артсистемах допускаються і досвідчені артилеристи, і нещодавно мобілізовані бійці.

На його переконання, термін перебування на службі не має суттєвого значення для опанування певного виду озброєння.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Конгресі не прийняли допомоги Україні, ЄС надто повільно дає Києву снаряди: що пишуть світові ЗМІ

“Безумовно, той, хто вже має досвід, опановує новий зразок набагато легше, бо фізичні процеси не відмінити. Є закони фізики, які впливають на політ снаряда. Досвідченим набагато легше, але щодо термінів вивчення – взагалі не бачу проблем. І мобілізовані без проблем усе вивчають. Головне, це – бажання. Все інше приходить під час тренувань, навчань”, – пояснив він.

Водночас Баранов висловив думку, що темпи і обсяги постачання західного озброєння залежить і від успіхів артилеристів на полі бою.

“Хто дасть зброю, якщо ми не зможемо її опанувати, тому, так, від цього, безумовно, усе залежить”, – підкреслив бригадний генерал.

Ситуація на фронті в Україні зайшла у глухий кут.

Жодна зі сторін не може просуватися, бо однаково технологічно оснащена. Про це у колонці для The Economist написав Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний.

Генерал вважає, що для виходу з глухого кута потрібен потужний технологічний стрибок.