Україна збирається судитися з Польщею, Угорщиною та Словаччиною – як це вплине на допомогу

Головна Сторінка » Україна збирається судитися з Польщею, Угорщиною та Словаччиною – як це вплине на допомогу

Україна збирається подати до суду на Польщу, Угорщину та Словаччину через їхню відмову скасувати заборону на українську сільськогосподарську продукцію. Це вимушений крок, тому інших варіантів вивезення зерна майже немає. Польська влада ж заборонами намагається виграти вибори. Про це в коментарі Gazeta.ua розповів політолог-міжнародник Олександр Хара.

“Такий крок не зніме проблему, але зменшить ту, що є. Оскільки головне тут блокада Росією Чорноморських портів. Якщо її не буде, то не треба буде переправляти суходолом зерно. Україна фактично стає проблемою для політичних керівників цих держав, які зараз вводять заборони. Принаймні, якщо кажемо про Польщу. Якщо вона закривається, то у нас фактично немає інших шляхів і наша економіка сильно страждатиме. Один з альтернативних шляхів через Балтику або Румунію. Але цього недостатньо”, наголосив Хара.

Польща спочатку використовувала те, що дешевше українське зерно потрапляє в їх країну, додав експерт.

“Але велика кількість їхніх фермерів від цього страждають. А ми не можемо підвищувати ціни. І це все б’є по інтересах виробників, які мають за когось проголосувати. Тому чинна влада намагається отримати позитив для себе захищати власних фермерів. Використовують тему “невдячності України”. Це політичні нюанси, які підштовхують Польщу до таких дій”, сказав Хара.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Єврокомісія закликала три країни до конструктиву щодо імпорту зерна з України

Україна має захищати свої інтереси також, пояснив експерт.

“На відміну від тих, хто блокує наше зерно, Україна у стані війни з Росією. Третину економіки знищено. Це для нас питання виживання. Сільське господарство до повномасштабної війни був найбільшим сектором, що приносить дохід в бюджет. Європейці з самого початку виникнення проблеми пропонували Польщі компенсації. Ми маємо захищатися і правильно це комунікувати. Що ми вдячні Польщі за багатогранну підтримку, але для нас це питання виживання, а не перебування когось при владі. А для Польщі це саме воно”, пояснив Хара.

Польща розуміє, що ми воюємо і за неї, тому допомогу не зменшуватимуть, уточнив експерт.

“Це також гуманістичний момент. Тому поляки нас підтримуватимуть у довгій перспективі. Питання можуть бути у нюансах цієї допомоги чи проситимуть робити їм кроки на зустріч і на заміну даватимуть допомогу. Цього б не хотілося”, підсумував Хара.

Україна подасть до суду на Польщу, Угорщину та Словаччину через їхню відмову скасувати заборону на українську сільськогосподарську продукцію. Про це повідомив заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Торговий представник України Тарас Качка в інтерв’ю виданню Politico Brussels Playbook.

Раніше стало відомо, що Польща продовжить односторонню заборону на ввезення українського зерна. Рішення Європейської комісії не вплине на це, сказав прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький.