fbpx

Українці дуже змінилися за останній рік: результати опитування

Головна Сторінка » Українці дуже змінилися за останній рік: результати опитування

Довіра українців до Збройних сил України зросла з 65 до 97%, до президента з 36 до 90%. 65% хоче переобрання Володимира Зеленського на другий термін.

Головна емоція, яку відчувають респонденти, думаючи про Україну, гордість. Внаслідок повномасштабного вторгнення і героїчного спротиву українського народу цей показник виріс більш ніж вдвічі з 34% до 75%, свідчать результати опитування групи “Рейтинг”

Вступ України до НАТО підтримують 86% українців, а до ЄС 87%.

Роботою Верховної Ради більше не задоволені (54%), ніж задоволені (37%). І якби найближчого часу відбувалися вибори, то майже половина шукали б альтернативу серед нових партій.

Абсолютна більшість респондентів ідентифікує себе як громадян України (порівняно з 2021 роком показник зріс з 76% до 94%). Половина ідентифікують себе європейцями (подвійний ріст).

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Українці гірше ставляться до СРСР опитування

22% українців за рік війни перейшли на частіше використання української мови.

Дві третини опитаних фіксують погіршення свого матеріального становища, третина відсутність змін.

У майже 40% (проти 14% наприкінці 2021 року) відбулося зростання впевненості у майбутньому. Пріоритетами для відновлення країни вбачають відновлення підприємств й робочих місць та відбудову пошкоджень, адже більшість українців хочуть роботи, а не соціальної допомоги.

Відбувся ріст довіри до ЗМІ. Довіра до національних та місцевих медіа зросла, то частота споживання їх новинного контенту навпаки зменшилася. Натомість спостерігається значний ріст у груп і каналів в месенджерах (з 11% до 41%), а також в YouTube (з 21% до 29%). Зберегли вплив соціальні мережі (35%).

Фіксується і значне зростання суспільної самооцінки. Більшість опитаних оцінили положення України вище середнього 4,6 бала з 7 максимальних, що в 1,5 раза вище показника 2021 року. Дві третини опитаних оцінили майбутні перспективи України на найвищому рівні.

Загальноєвропейське опитування показало, що 68% респондентів розглядають вторгнення в Україну як напад на Європу в цілому. Фото: Українська правда

Більшість європейців (61% громадян ЄС) вірять, що війна закінчиться на користь України.

Найбільше тих, хто вірить у перемогу України, в Польщі 81%, свідчать результати опитування Eupinions.

Водночас найбільш скептично налаштовані громадяни Італії, але й там в перемогу України вірить більше половини громадян 51%. У Німеччині в перемозі України переконані 55% опитаних.

Generated by Feedzy