fbpx

Українці можуть отримати доплати до пенсії – в ПФУ пояснили як

Головна Сторінка » Українці можуть отримати доплати до пенсії – в ПФУ пояснили як

Пенсіонери в Україні можуть отримати додаткові виплати у вигляді меценатської допомоги.

Таку доплату надають тим, кому вирішить допомогти благодійник, родич чи знайомий. Наприклад, якщо меценат відправив 10 тис. грн, то доплата складатиме 7 тис. У такому разі 3 тис. грн, що залишилися від суми пожертвування, будуть направлені на пенсії іншим українцям. Про це повідомив Пенсійний фонд України.

Таким чином пенсіонер отримає 70% благодійного внеску.

“Після надходження коштів на окремий рахунок Пенсійного фонду України 70% благодійного персоналізованого внеску (у наведеному прикладі це 7 тис. грн) буде включено до виплатних документів для обраного пенсіонера. Решту 30% буде направлено на фінансування пенсій інших пенсіонерів”, ідеться у повідомленні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На скільки збільшились пенсії з 1 березня

Хто може робити внесок

Приєднатися до системи сплати добровільних внесків можуть люди, які не працюють чи працюють та отримують низьку зарплату, однак мають заощадження або близьких, які готові сплатити на їхню користь пенсійні внески. Право на добровільну сплату єдиного внеску мають:

особи, які досягли 16-річного віку та не належать до осіб, яким призначено пенсію в солідарній системі;

особи, які навчаються у вузах за денною формою навчання, а також в аспірантурі та докторантурі;

іноземці та особи без громадянства, які постійно проживають або працюють на території України;

громадяни України, які постійно проживають або працюють за межами України.

Щоб зробити добровільний внесок, потрібно звернутися до ПФУ через електронний кабінет. Для цього потрібна заява та електронний підпис.

У ПФУ пояснили, що спрощений механізм добровільної участі громадян у системі пенсійного страхування дозволяє впливати на розмір пенсії, яка буде призначена людині у майбутньому, після досягнення пенсійного віку, оскільки, за нових умов, добровільно сплачувати страхові внески на пенсійне страхування можуть лише особи, які не отримують пенсію, тобто не є пенсіонерами.

У березні та квітні в Україні провели масштабний перерахунок пенсій.

Зокрема, виплати підвищили пенсіонерам, які продовжують працювати та отримувати стаж, повідомляє видання “На пенсії”. Втім, виплату підвищених пенсій буде проведено заднім числом у червні.

Громадяни отримають одночасно доплати за квітень та травень. Всього пенсійні виплати підвищили для понад 600 тисяч пенсіонерів, які продовжують працювати. Розмір підвищення залежить від розміру виплати та набутого стажу.

Generated by Feedzy