Українці спостерігатимуть у небі рідкісне явище

Головна Сторінка » Українці спостерігатимуть у небі рідкісне явище

21 травня українці спостерігатимуть незвичайний космічний феномен. Приблизно о 23:00 за Києвом у небі в напрямку заходу можна буде побачити на Місяці тонкий яскравий півмісяць.

Таке явище трапляється раз на десятиліття, пише The Guardian. Неосвітлена частина Місяця світитиметься завдяки тому, що відбите від Землі сонячне світло потраплятиме на наш супутник.

“Лише 5 відсотків видимої частини супутника Землі буде освітлено світлом Сонця. Водночас інша частина Місяця слабко світитиметься через феномен відомий як сяйво Землі, вперше пояснений знаменитим вченим Леонардо да Вінчі”, сказано в публікації.

Слабко освітлений бік Місяця буде видно протягом кількох днів до і близько п’яти днів після молодика. Для цього не потрібне спеціальне обладнання, його видно неозброєним оком. Однак із шостого дня феномену може знадобитися телескоп, щоб продовжити спостереження.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Кияни спостерігали рідкісне місячне затемнення

Феномен, який Леонардо да Вінчі уперше описав ще у 16 ст., також називають попелястим світінням Місяця.

“Ця дивовижна подія відбувається, коли сонячне світло відбивається від поверхні Землі, освітлюючи темний бік Місяця. Зазвичай він прихований від очей. Хоча на Місяці стає дуже темно, коли Сонце заходить, він не стає повністю чорним, оскільки все має ще одне джерело світла Землю. Ви можете спостерігати “сяйво да Вінчі”, коли на горизонті з’являється серп Місяця після заходу або перед сходом Сонця”, ідеться у повідомленні.

5 травня жителі України спостерігали за місячним затемненням з 17:14 за київським часом. Воно тривало 4 год. і 18 хв до 21:31. Пік затемнення відбувся о 19:22. Спостерігачі бачили ту частину місячного диска, яка знаходиться в півтіні.

Його бачили також у Африці, Азії та Австралі. Воно вважається неповним. Водночас таке затемнення особливе своєю рідкістю. Наступне таке явище очікується у 2042 році.