Минулого року українці уклали 452 тис. договорів купівлі-продажу нерухомості, з яких 60% – на земельні ділянки.
Кількість угод із землею у 1,5 раза перевищує операції з житлом, свідчать дані моніторингового сервісу Опендатабот.
Зросла також популярність іпотеки
Нотаріуси засвідчили 452 217 договорів щодо купівлі-продажу нерухомості. Понад 60% з них стосуються операцій з землею.
“Українці встигли оформити понад 13 тис. іпотек, левова частка з яких – за програмою “єОселя”, – йдеться у повідомленні.
Торік договорів купівлі-продажу нерухомості було на 12% більше, ніж 2023 року. Але все ще на 28% менше, ніж до повномасштабного вторгнення РФ.
Договорів щодо земельних ділянок укладено більше – 273 тис. проти 178 тис. угод. Купівля-продаж земельних ділянок за рік зросла на 18%. Таких угод укладається на 11% менше, ніж 2021-го. Тоді нотаріуси засвідчували 306 тис. подібних договорів.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “єОселя”: Федоров сказав, скільки кредитів отримали українці
Але вкладатися у житло українці не поспішають. За рік таких угод побільшало лише на 3%. Показник купівлі-продажу квартир та будинків залишається в 1,8 рази нижчими, ніж до повномасштабного вторгнення
Громадяни стали частіше брати іпотеки – за рік таких угод побільшало на 14%. Це майже 13 тис. об’єктів. 70% іпотек на житло торік оформили через програму “єОселя”.
На порталі “Дія” у тестовому режимі запрацювала програма доступного кредитування “єОселя”.
“єОселя” – це можливість придбати українцям житло з мінімальним початковим внеском 20% і кредитуванням до 20 років на вигідних умовах.