Українці, якім не видають паспорти, влаштували сутички у Варшаві

Головна Сторінка » Українці, якім не видають паспорти, влаштували сутички у Варшаві

У Варшаві 300 громадян України заблокували паспортний сервіс ДП “Документ” з вимогою повернути їм паспорти.

Про це повідомив спеціаліст зі справ легалізації перебування та роботи іноземців у Польщі Євген Семеняка в ефірі “Київ-24”.

“Тут відбувається жах. Вчора, сьогодні. Люди приїжджають забирати документи. Вони отримали смс-повідомлення, що документ готовий. Наприклад, вчора це почалося о 10 ранку. Люди приїхали на 9 годину, на 7 ранку, вони вже стояли, щоб забрати документи. І о 9-й все було добре, а о 10-й людям говорять, що ми вам документи не видамо, робіть, що хочете, до побачення до того, як надамо нову інформацію”, – розповів він.

Люди заплатили гроші, але документи їм не віддають. У паспортному сервісі відбуваються сутички, навіть викликали поліцію.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Волонтер пояснив, до чого призведе позбавлення консульських послуг українських чоловіків

“Поліція приїжджає, розбирається, але все одно допомогти не може. Вчора, наприклад, і це відео розійшлося в інтернеті, що працівницю ДП “Документ” у Варшаві одна жінка не культурною лексикою “обливала”. Але від цих працівників мало, що залежить, вони також були постфактум поінформовані. Дуже складна ситуація, сьогодні у Варшаві цей ДП “Документ” – 300 людей написали, що вони його блокують, щоб туди ніхто не заходив і не виходив. І вони там будуть стояти, чоловіки, зокрема, до того часу, поки не отримають свої паспорти. І там вони вже пишуть, щоб несли їм ліки, їжу, тобто допомагали, оскільки вони там планують стояти до останнього”, – сказав Семеняка.

Уряд раніше заборонив видавати паспорти чоловікам за кордоном.

Українські консульства за кордоном призупинили надання послуг українцям призовного віку, окрім оформлення документів для повернення до України.

Зокрема, про призупинення прийому громадян призовного віку повідомили в українському консульстві у Польщі.