Українці застрягли в Анталії через смерть співвітчизника: подробиці справи

Головна Сторінка » Українці застрягли в Анталії через смерть співвітчизника: подробиці справи

Після розголосу у ЗМІ ситуації щодо українських туристів, які застрягли у Туреччині через імовірний суїцид учасника групи, вдалося знайти ще одного свідка трагедії.

Це хлопець із туристичної групи, що стояла у тому ж кемпінгу, повідомила туристка Ірина Громико у Facebook.

“Ми дуже зраділи, адже адвокат казав, що важливо було б знайти ще свідків. Але потім виявилося, що показання свідка матимуть силу, тільки якщо він приїде до Туреччини. Онлайн допит та відеосвідчення навіть в українській поліції чи посольстві не зможуть долучити до справи”, написала вона.

Один з учасників туристичної групи поводився дивно, постійно телефонував друзям і рідним. Група намагалася не залишати чоловіка самого. Але 17 жовтня він вчинив самогубство, встромивши собі ніж у сонну артерію.

Турецька поліція не взяла у свідка ані показань, ані контактних даних. Через це турецький суд постановив, що семеро інших учасників групи не можуть виїхати з Анталії до судово-медичної експертизи. Їх вважають підозрюваними.

“Ми не змогли полетіти по своїх квитках, бо стоїть id заборона. Коли будуть результати невідомо. Спочатку мова йшла про тиждень, потім про два, наразі терміни взагалі невизначені”, додала Громико.

Із туристами працює українська консульська служба. Мандрівникам безкоштовно надали адвоката. Український консул в Анталії Емір Рустамов також запросив зустрічі із генеральним прокурором міста Фетхіє та керівництвом Управління судмедекспертизи.

“Суд зможе переглянути заборону на виїзд із Туреччини після отримання результатів судмедекспертизи розтину тіла загиблого та предмета, яким було нанесено поранення”, заявив речник МЗС Олег Ніколенко.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Тисячі людей спали просто неба: Туреччину сколихнув землетрус

Група з Києва, Рівного й Запоріжжя прибула в Туреччину 15 жовтня для походу Лікійською стежкою. 17 жовтня один з українців вчинив самогубство на очах свідка, який не був членом групи. Справу розслідує поліція, а суд заборонив сімом українцям залишати країну до завершення судово-медичної експертизи. Тіло померлого повернули на батьківщину й поховали 22 жовтня. Турецька поліція кілька разів обіцяла завершити слідство, але воно затягнулося. В українців закінчуються гроші, а вдома виникла загроза втрати роботи через тривалу відсутність.