fbpx

Українці зможуть отримати до €30 тис. компенсації – які умови

Головна Сторінка » Українці зможуть отримати до €30 тис. компенсації – які умови

Українці, як постраждали від російської агресії, зможуть отримати грошову компенсацію від 5 тис. до 30 тис.

Для цього потрібно встигнути подати заяву до Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) протягом чотирьох місяців від моменту порушення своїх прав, проте не пізніше 16 січня 2023 року, повідомляє пресслужба Урядовго порталу.

Відсьогодні сформувати заяву до ЄСПЛ можна онлайн через відповідну електронну систему: espl.com.ua.

Система вказує перелік ситуацій, які дають право звернутися до ЄСПЛ: загибель родича, зруйноване житло, поранення, незаконне позбавлення волі, катування, зґвалтування чи насильницьке зникнення людини тощо.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Українські переселенці зможуть отримати нову виплату: подробиці

Також у системі спрощене подання заяви, оскільки там містяться усі необхідні поля для заповнення і підказує громадянам, що саме потрібно вказати.

Щоб подати позов до ЄСПЛ, необхідно заповнити форму на сайті, завантажити необхідні документи, роздрукувати та надіслати заяву в одному з відділень Укрпошти.

При заповненні заяви автоматично сформується адреса ЄСПЛ, яку необхідно наклеїти на упаковане відправлення у відділенні. Поштові послуги для відправника є безоплатними. Також можна заповнити заяву за родича, якщо він не може подати її самостійно.

Термін розгляду заяви може становити від одного року.

Під час воєнного стану в Україні Кабмін скасував виплати з безробіття для українців, які виїхали за кордон на понад 30 днів. Якщо після цього терміну людина не знайде роботу, то її залучать до суспільно корисних робіт. Такими роботами можуть стати розбирання завалів, будівництво захисних споруд, благоустрій, ремонтні або сільськогосподарські роботи.