fbpx

Українцям нагадали про штраф за торгівлю першоцвітами

Головна Сторінка » Українцям нагадали про штраф за торгівлю першоцвітами

Традиційно з настанням весни українцям нагадують про заборону торгувати першоцвітами, занесеними до Червоної книги.

Йдеться, зокрема, про підсніжники та проліски та інші ранньоквітучі рідкісні рослини, повідомляє Управління екології та природних ресурсів КМДА.

Там нагадують, що торгівля первоцвітами карається штрафом від 1 700 до 3 655 грн.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Через аномалію в Карпатах прокинулись ведмеді й зацвіли першоцвіти

“За останній рік ворог завдав непоправної шкоди навколишньому середовищу України. Сьогодні особливо важливо відповідально ставитися до природи, не бути співучасниками екологічних злочинів. Тому маю величезне прохання до киян та гостей міста: не зривайте та не купуйте первоцвіти. З кожним роком цих рослин стає дедалі менше, і одного дня підсніжники, проліски, сон-трава та інші рідкісні ранньоквітучі рослини можуть просто зникнути. Давайте будемо свідомими і не допустимо цього”, говорить начальник Управління Олександр Возний.

Екологи нагадують, що першоцвіти належать до рідкісних і зникаючих видів рослин. Так, підсніжники, проліски, крокуси, білоцвіт, сон-трава занесені до Червоної книги України та охороняються законом.

Збирання первоцвітів дуже шкідливе для природи тим, що не дає можливості рослинам утворити насіння.

“Зривання декількох рослин первоцвіту призводить до знищення десятків насінин, які в майбутньому могли б дати нове покоління. Масове знищення ранньовесняних рослин із метою продажу призводить до зменшення їх кількості в природі, а також загрожує повним їх знищенням”, ‒ йдеться у повідомленні.

Країна-агресорка Російська Федерація завдала збитків екології України на $35 млрд. Під загрозою мільйони гектарів природних заповідників. Про це написав міністр оборони Олексій Резніков.

Через російську агресію в Україні 80 видів тварин опинилися під загрозою зникнення. 23 286 га лісу було спалено ракетами чи снарядами. На відновлення частини лісових площ знадобиться щонайменше 10 років.

Generated by Feedzy