В квітні цього року завершився Юнацький чемпіонат Європи з го, який тривав протягом 2024-2025 рр.
Українські гравці змагалися з командами з Великої Британії, Німеччини, Франції, Хорватії, Румунії. В кожному з матчів Україна показала суттєву перевагу, що переросла в якісний результат – перемогу молодіжної збірної.
З 12-ти гравців – вісім спортсменів вихованці Київського Палацу дітей та юнацтва на базі якого системно проходять навчання го: Всеволод Овсієнко, Данил Петрашевський, Марія м Чернова, Данило Петрик, Август Савицький, Ігнат Бондар, Раїса Батуріна, Віра Чернова.
Тренування гравців і методологічну підтримку координують Вікторія Симоненко і Дмитро Яценко.
Про стратегічну важливість гри і можливості України розповів Gazeta.ua почесний президент УФГО Володимир Костерін.
“З 70-х років минулого століття в Україні почала формуватися спільнота гравців го. У нас є сильний тренерський склад, декілька поколінь учнів, а також великий досвід участі у міжнародних змаганнях”, – сказав Костерін.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чемпіонат Cвіту з Го пройшов за участі України
Корисність го доведена для людей будь-якого віку, і особливо тепер, в часи штучного інтелекту.
“Го вчить усвідомленому розумінню сенсу кожного ходу і всієї гри загалом, розробці стратегії і плануванню у співвідношенні зі стратегією і планами інших учасників гри, як за дошкою, так і у житті. Відповідно, в умовах, коли нейромережі беруть на себе рутинні завдання, інтелектуальні ігри мають стати своєрідною зарядкою для розуму. Популяризація на державному рівні, зокрема впровадження го в освітню програму, сприятиме формуванню нового покоління громадян та лідерів, які володіють майстерністю стратегування”, – додав Костерін.
Го – стародавня китайська стратегічна настільна гра для двох гравців, поширена в країнах Східної Азії та, меншою мірою, в усьому світі. Гра з’явилась у Китаї понад 2 тис. років тому.
Професійно в Го грають кілька тисяч гравців, організованих у професійні ліги, які існують в Японії, Китаї, Південній Кореї та на Тайвані. На аматорському рівні грають мільйони гравців в Азії та у всьому світі.
В Японії, де гра здобула найбільшого розвитку впродовж останніх століть, вона є частиною традиційної культури і сприймається як гра самураїв. Саме з Японії гра поширилася на Захід у другій половині XX століття.