Українські пілоти ще не поїхали на навчання за кордон – Ігнат

Головна Сторінка » Українські пілоти ще не поїхали на навчання за кордон – Ігнат

На навчання за кордон українські льотчики ще не поїхали.

Списки на навчання давно сформовані, проте за кордон спочатку відправилися інші авіаційні фахівці, повідомив речник Повітряних сил полковник Юрій Ігнат, передає Українська правда.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Повітряних силах сказали, як швидко пілоти ЗСУ опанують F-16

“Наразі не йдеться про навчання пілотів. Вирушили перші групи авіаційних фахівців, які вивчають можливість подальшого розгортання навчання українських льотчиків”, розповів Ігнат.

Країни “авіаційної коаліції” висловлюють підтримку Україні та пропонують різні види підготовки, зокрема початкове навчання на різних етапах авіаційних спеціалістів, мова йде не лише про пілотів, а про авіаційних інженерів, які щодня обслуговуватимуть літаки, офіцерів бойового управління та інших, пояснив він.

Раніше Ігнат повідомляв, що через високу інтенсивність роботи української авіації по ворогу неможливо одночасно відправити на навчання на F-16 багато пілотів.

Тому українські льотчики відправлятимуться на навчання хвилями.

Підготовка пілотів на винищувачах F-16 це складний, тривалий і дорогий процес. Необхідно мати по два-три пілоти на кожен літак, заявив авіаційний експерт Богдан Долінце.

За його словами, велика кількість країн у “коаліції винищувачів” необхідна для того, щоб паралельно готувати пілотів для завантаження 30-40 літаків постійною роботою, адже не всі країни є операторами F-16 вони будуть лише проводити навчання.