Українські полярники зі станції Академік Вернадський натрапили на групу горбатих китів і косаток.
Цікаве відео оприлюднив Національний арктактичний науковий центр.
“Одна група складалася з традиційних для цього району горбатих китів. Там було до восьми дорослих особин. Вони визирали з води, ляскали плавцями, виявляли інші форми комунікації”, – розповів біолог 29-ї Української антарктичної експедиції Світозар Давиденко.
Близько семи швидших косаток курсували між повільнішими китами й вистрибували з води.
“Це були косатки типу В1, які живляться переважно ластоногими. Імовірно, вони шукали, чи нема поруч горбанів морських котиків, які зараз активно переміщуються і можуть плисти поруч із китами, ховаючись серед них”, – пояснив він.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Українські полярники показали на відео стрибки китів в Антарктиці: яскраве видовище
Фото й відео китоподібних згодом використали для фотоідентифікації тварин. Ця інформація буде внесена до міжнародної бази даних для вивчення міграції та стану популяцій китоподібних.
“Особливо цінними є дані про косаток, отримані в пізню осінь і зиму, адже більшість досліджень в Антарктиці проводять улітку”, – зазначили в Національному арктактичному науковому центрі.
Українські полярники зустріли на острові Десепшен морського котика, який відпочивав на дерев’яному човні.
Відео опублікував Національний антарктичний науковий центр.
У цей район котики припливають наприкінці літа чи початку осені якраз щоб релаксувати. Але зазвичай вони це роблять на рівних кам’янистих ділянках або пляжах. А от цей котик чомусь уподобав човник.