В Укренерго повідомили, як 23 травня відключають світло

Головна Сторінка » В Укренерго повідомили, як 23 травня відключають світло

В Україні 23 травня обмеження споживання електроенергії діють у всіх регіонах для промислових та побутових споживачів.

Відключення розподілили упродовж всієї доби з 00:00 до 24:00. Про це повідомляє пресслужба Укренерго.

У компанії пояснюють, що щільна хмарність у більшості регіонів заважає сонячним електростанціям працювати на максимумі своєї потужності.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На тлі колапсу енергосистеми керівництво “Укренерго” отримує мільйони – експерт

Диспетчерський центр Укренерго призначив для кожного обленерго ліміти споживання. При їх перевищенні діятимуть графіки погодинних відключень.

Аварійна допомога цього дня надходить із трьох країн Європи й застосовується в денні години з 09:00 до 17:00.

Напередодні, 22 травня, на запит Укренерго було активовано аварійні постачання електроенергії в Україну з 00:00 до 01:00 та з 21:00 до 22:00 з енергосистем Румунії, Польщі, Словаччини. Також на запит оператора енергосистеми Польщі Україна з 11:00 до 16:00 приймала надлишки електроенергії з цієї країни.

Імпорт протягом доби надходить із Румунії, Словаччини, Польщі, Угорщини, Молдови загальним обсягом 13 990 МВт-год, з максимальною потужністю в окремі години до 1521 МВт. Експорту електроенергії немає і не планується.

Міненергетики та Укренерго отримали доручення про термінову розробку та затвердження окремої постанови уряду, якою необхідно врегулювати питання планових відключень споживачів, що виникли як наслідок масованих ракетно-дронових атак Росією енергетичної інфраструктури.

Графіки обмежень споживачів як побутових, так і промислових, мають бути “раціональними, справедливими та рівномірними”. Про це повідомив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.