fbpx

Українські полярники показали неймовірні фото китів-горбачів

Головна Сторінка » Українські полярники показали неймовірні фото китів-горбачів

Полярники з української антарктичної станції “Академік Вернадський” поповнили міжнародний реєстр китів фотографіями горбанів.

Раніше в міжнародній китовій базі було лише 15 таких китів, повідомляє Національний антарктичний науковий центр у Facebook.

“Завдяки українським науковцям міжнародний реєстр горбатих китів в одному з районів Південного океану збільшився майже у 15 разів. Наразі у базі HappyWhale значаться 211 особин, ідентифікованих в акваторії Південних Оркнейських островів”, – ідеться у повідомленні.

Торік узимку біологині НАНЦ Каріна Вишнякова та Юлія Іванчикова понад три місяці працювали в експедиції в Південному океані на борту українського траулера. Серед їхніх завдань була фотоідентифікація китів: хвости тварин мають унікальний візерунок, як відбитки пальців у людини. Дослідниці годинами стояли на палубі й вдивлялися в хвилі океану, аби “ловити” на фото китові хвости. За експедицію дослідниці назбирали понад 300 унікальних світлин.

Після опрацювання вже в Україні створили каталог із 275 ідентифікованих тварин. Ті фото, що були достатньої якості та не мали повторів, завантажили й у міжнародну китову базу HappyWhale. Загалом це 230 світлин.

“У цьому регіоні Південного океану існувала біла пляма щодо ідентифікації китів. Нам вдалося зібрати достатню кількість даних, щоб її закрити”, – зазначають науковиці.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Українські полярники показали, як пінгвіни “марширують” до океану

В Антарктиді до берегів острову Галіндез, де розташована українська полярна станція “Академік Вернадський”, торік у травні припливли одразу два кити-горбачі. Попри поширеність цих китів у районі Антарктичного півострова, їх зазвичай бачать лише у відкритому морі.