Полярники з української антарктичної станції “Академік Вернадський” записали звуки тюленів Ведделла.
Загалом було відомо про близько 30 типів звуків у репертуарі цих тварин, але нещодавно дослідники виявили ще дев’ять в ультразвуковому спектрі, повідомляє Національний антарктичний науковий центр.
“П’ята частина підводних співів відбувається на частотах, вищих за діапазон людського слуху: від 20 до 50 кГц. Деякі можуть сягати 200 кГц. Раніше вважалося, що ластоногим такі високочастотні звуки не притаманні, тож їхнє функціональне значення науковцям ще треба з’ясувати”, – йдеться у повідомленні.
Звуки тюленів полярники порівнюють із бластерами з “Зоряних війн”. Існує припущення, що зворотнє відлуння таких звуків дозволяє Ведделлам орієнтуватися у просторі під час антарктичної зими.
Хоча ці тюлені і мають гострий зір, коли світла немає декілька місяців, їм потрібен інший спосіб отримання базової інформації про навколишній світ. Наприклад, щоб знаходити здобич.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Тихому океані прокинувся вулкан: відгомони цунамі дісталися України
Оскільки високочастотні звуки долають менші відстані, ніж низькочастотні, тюлені можуть використовувати їх для спілкування з іншими особинами, не приваблюючи хижаків.
“Аналіз цих даних за допомогою спеціальної програми дозволить отримати нову інформацію про звуки та підводні комунікації тюленів, зокрема в ультразвуковому спектрі”, – додають науковці.
Дослідження також допоможуть встановити особливості вокалізації тварин різного віку і статі та з’ясувати, чи відрізняються діалекти тюленів Ведделла з районів архіпелагу Вільгельма та моря Росса.
Завдяки українським науковцям міжнародний реєстр горбатих китів в одному з районів Південного океану збільшився майже у 15 разів. Наразі у базі HappyWhale значаться 211 особин, ідентифікованих в акваторії Південних Оркнейських островів. Раніше в міжнародній китовій базі їх було лише 15.