Українські водії оголосять голодування у Польщі, якщо їх не почують

Головна Сторінка » Українські водії оголосять голодування у Польщі, якщо їх не почують

Близько двох сотень українських водіїв, які вже два тижні стоять поблизу пункту пропуску Корчова, оточила польська поліція.

Водії розпочнуть голодування, якщо їх не почують. Про це сказав водій міжнародних перевезень Роман Власюк у коментарі “Радіо Свобода”.

За його словами, українські водії йшли, щоб поспілкуватися з польськими протестувальниками, але поліція їх зупинила.

“Нас заблокували серед поля. Нас тут близько 200 водіїв. Поліцейські сказали, що по їхніх законах згромадження людей у такій кількості не дозволено. Вони у повній амуніції, з балонами, газами, “перцовками”, – розповів водій.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що може подорожчати через блокаду польських перевізників

За словами Власюка, вчора була домовленість, що польські перевізники пропускатимуть сім авто на годину, але вона працювала недовго.

“Так було до 22:00. Далі домовленість була зірвана і нас знову поставили на один автомобіль в годину. Зараз тільки на Корчовій ми маємо заблокованих дві тисячі вантажівок, тобто в Україну в очікуванні дві тисячі машин експорту”, – сказав водій.

“Наші вимоги – пропустити одним виїздом всі ті автомобілі, які мали вночі поїхати згідно домовленості “Сім машин в годину”. А також надалі збільшити пропуск до 14 машин в годину. Якщо наші умови не будуть виконані ми заявляємо про голодування. Ми відмовляємося від волонтерської допомоги. Ми переходимо тільки на воду і чай”, – заявив Власюк.

Також, за словами, водія вчора польська інспекція транспорту почала штрафувати українських водіїв за порушення графіку роботу.

6 листопада польські перевізники заблокували рух вантажівок у пунктах пропуску “Краківець-Корчова”, “Ягодин-Дорогуськ” і “Рава-Руська-Хребене”.

У чергах на території Польщі в бік України перебувало близько 3,5 тис. вантажівок. Через блокування економіка України вже зазнала збитків на понад 400 млн.

Минулого понеділка польській міністр інфраструктури звернувся до віцепрем’єра Олександра Кубракова з проханням скасувати обов’язкову реєстрацію у системі “єЧерга” транспортних засобів, які повертаються з України до Європейського Союзу і розвантажені на прикордонних переходах Зосін – Устилуг та Нижанковичі – Мальховіце.