З початку великомасштабної війни проти України “формальне” стратегічне партнерство між Бразилією та Росією стало стратегічним і по суті.
РФ та Бразилія розвивають тісні зв’язки у різних галузях. Про це розповів посол України в Бразилії Андрій Мельник.
За словами Мельника, наразі Бразилія націлена на співпрацю з Росією, і дипломатичні цілі цієї країни “помчали у протилежний від України бік”.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Трамп заявив про “хороші” дискусії щодо України і РФ
“Як на мене, треба бути завжди реалістами і ставити перед собою не ілюзорні цілі. Правда полягає в тому, що політичний бомонд Бразилії, і я маю на увазі не лише нинішній лівацький уряд, а й взагалі заточеність усієї політеліти, не бачить для себе вигоди у розвитку відносин з Україною. Ми не входимо до пріоритетів, Ні з точки зору геополітики, ні з погляду економіки і торгівлі”, – розповів посол.
За останні три роки Росія стала для Бразилії не просто одним із головних торгівельних партнерів, увійшовши у топ-5 найбільших імпортерів. А й перетворилася на одного з найбільших постачальників товарів, котрі мають дійсно критичне значення для економіки Бразилії: дизелю і мінеральних добрив.
“Станом на сьогодні Росія стала фактичним монополістом щодо імпорту дизеля. Її частка на бразильському ринку становить 65% всього імпорту дизелю. Ви лише вдумайтеся – 65%, це дві третини! Перед великомасштабним вторгненням ця частка становила менше 1%, на 2021 рік”, – зауважив дипломат.
На його думку, завдяки демпінговим цінам через західні санкції росіяни змогли витіснити американців з бразильського ринку. Наразі частка США на ринку Бразилії лише 15%.
“За 6,5 млн тонн дизелю Бразилія сплатила Росії майже 10 мільярдів доларів. Іншими словами, для порівняння, ідеться про одну десяту всього оборонного бюджету РФ. За ці гроші Кремль може понад місяць фінансувати свою воєнну кампанію проти України. Це наше бачення дизельних поставок”, – розповів посол.
Мельник розповів, чи вийдуть США з мирних переговорів. З його слів, політика стала дуже непередбачуваною, але американській владі буде важко пояснити, чому Київ залишився на самоті проти Москви.