fbpx

Україну та Грузію потрібно прийняти в НАТО – колишній генсек

Головна Сторінка » Україну та Грузію потрібно прийняти в НАТО – колишній генсек

Настав час прийняти в НАТО Україну та Грузію і надати їм гарантії захисту, вважає колишній генеральний секретар Андерс Фог Расмуссен.

Додав, що Росія не має втручатися в питання розширення організації на Схід, повідомляє Politico.

Расмуссен закликає НАТО не погоджуватися на ультиматум щодо “гарантій безпеки”. Згода буде поганим сигналом для демократичного світу.

Він нагадав, що 1999 року Росія підписала Хартію ОБСЄ. Вона засвідчує право держав-членів обирати й змінювати заходи безпеки.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Росія становить реальну загрозу для Європи й НАТО – міноборони Естонії

“Це також означає, що ми маємо покласти край нещодавньому фактичному вето на Україну та Грузію щодо їхніх євроатлантичних прагнень після ескалації конфліктів у цих країнах. Ми пообіцяли Грузії та Україні місце за столом НАТО. І зараз час ухвалити план дій, щоб виконати обіцянку. У разі потреби ми можемо зробити це за умови, що п’ята стаття НАТО (зобов’язання виступити на захист країни, на яку напали. – Gazeta.ua) поширюється лише на території, контрольовані Тбілісі й Києвом. Але очевидно: НАТО не може проводити політику відчинених дверей, коли у дверях стоїть Путін”, – сказав Расмуссен.

Держсекретар США Ентоні Блінкен провів телефонні переговори з главами зовнішньополітичних відомств Франції, Німеччини й Великої Британії. Говорили про спільне реагування на дії російської сторони. Всі країни висловили “непохитну підтримку” незалежності, суверенітету й територіальної цілісності України.