Умєров розповів, як Україна наростила обсяги оборонного виробництва

Головна Сторінка » Умєров розповів, як Україна наростила обсяги оборонного виробництва

Україна наростила обсяги оборонного виробництва з $1 млрд у 2022 році до $35 млрд 2025 року.

Про це заявив міністр оборони Рустем Умєров.

“Наша зброя – це зброя Європи”, – підкреслив він.

За словами міністра, такого результату вдалося досягти завдяки співпраці з міжнародними партнерами та мобілізації внутрішнього потенціалу. Він також зазначив, що розвиток української оборонної промисловості – це внесок у спільну безпеку Європи.

Умєров також повідомив, що узгоджено послідовний план реалізації обміну полоненими у форматі “1000 на 1000”.

Під час зустрічі основна увага була зосереджена на новій ініціативі ЄС під назвою SAFE. Йдеться про програму Security Action for Europe із загальним бюджетом у 150 млрд. Вона дозволяє централізовано закуповувати обладнання у важливих секторах та відкриває двері для повної інтеграції України в європейський оборонний ринок.

Умєров закликав держави ЄС зосередити зусилля на закупівлях саме в Україні. Зокрема, він виокремив напрямки виробництва безпілотників, 155-мм артилерійських снарядів, систем протиповітряної оборони, артилерії та засобів радіоелектронної боротьби.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Невиконані “домашні завдання” українського ОПК

У 2022 році Україна взагалі не виробляла 155-мм боєприпасів. Сьогодні, у співпраці з партнерами, країна вже здатна виготовляти понад мільйон таких снарядів щорічно.

Міністр подякував союзникам за підтримку. Він підкреслив, що великі оборонні проєкти, у яких бере участь Україна, можуть стати основою довготривалої стабільності в Європі.

Європейський Союз може перейти до системнішої підтримки України. Один із варіантів – розумне використання заморожених російських активів.

Кубіліус наголосив, що юридична конфіскація активів наразі викликає сумніви. Причиною є банківські обмеження. Водночас у ЄС шукають нові підходи. Один із них – використати активи як гарантію для кредитування.

Він підкреслив, що Україна вже довела свою здатність самостійно виробляти сучасну зброю у великих обсягах. Тому настав час змістити акцент із постачання техніки на надання коштів.