fbpx

Уряд анонсував підвищення тарифів на газ та електроенергію

Головна Сторінка » Уряд анонсував підвищення тарифів на газ та електроенергію

Український уряд у листі про наміри до керівництва МВФ (Меморандумі) анонсував підвищення тарифів на газ та електроенергію.

Коли це станеться не розкривається. Про це йдеться у Меморандумі із МВФ.

“Ми твердо віддані реалізації своєчасної та амбітної програми реформ, спрямованих на вирішення давніх структурних проблем в енергетичному секторі, які посилилися війною”, повідомляється у Меморандумі із МВФ.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Україні реформують систему пенсійного та соціального забезпечення

Зокрема, після закінчення війни знадобиться відновлення та посилення конкуренції на оптовому та роздрібному ринках газу.

“Крім того, забезпечення стійкості системи та зниження квазіфіскальних зобов’язань потребуватиме поступового збільшення газу та тарифів на електроенергію для відшкодування витрат при виділенні адекватних та цільових ресурсів для захисту вразливих домогосподарств”, заявила влада України.

Одним з головних пріоритетів називається стримування несприятливого впливу війни на сектор. Це передбачає забезпечення того, що достатні ресурси можуть бути спрямовані на основні великі підприємства з державною участю.

“У короткостроковій перспективі меню варіантів включає підвищення тарифів, забезпечення зовнішнього фінансування або прозору та виняткову пряму підтримку бюджету”, зазначається у документі.

31 березня видання Reuters і Bloomberg повідомили, що виконавча рада МВФ схвалила чотирирічний пакет фінансування для України на $15,6 млрд.

Очікується, що такий крок допоможе залучити масштабне фінансування для України від міжнародних донорів і партнерів, включаючи Світовий банк та інших кредиторів.

У грудні лідери Європейського Союзу погодили виплату Україні цього року 18 млрд макрофінансової допомоги. У березні ЄС перерахував черговий транш.

Generated by Feedzy