Уряд Ісландії дозволив відновити комерційний китобійний промисел.
Водночас країна посилила правила для цього і покращила моніторинг ситуації. Про це пише The Guardian.
Зокрема, ісландська влада знову дозволила вбивати фінвала другого за величиною ссавця у світі після синього кита, що є під загрозою зникнення.
Тимчасову заборону ввели в червні цього року, оскільки Ісландія виявила, що чверть упольованих минулого року китів померли болісною смертю: вони плавали із гарпуном у спині по декілька годин. Це суперечило ісландському законодавству про захист тварин.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: З’явилися доісторичні птахи Такахе, яких вважали вимерлими
Зараз в Ісландії діє єдина китобійна компанія Hvalur, але зоозахисники вважають, що вона не зможе виконати нові умови й уряд не продовжить їй ліцензію на вилов фінвалів. Нинішній дозвіл Hvalur діє до кінця 2023 року.
Минулого року в Ісландії вбили 148 фінвалів. Китобійний промисел у країні засуджує 51% ісландців, а підтримують його 29% (багато з них люди віком від 60 років).
Біля узбережжя Австралії за допомогою дрона вдалось зняти перлинно-біле дитинча горбатого кита.
Це породило припущення, що це надзвичайно рідкісне дитинча-альбінос може бути нащадком найвідомішого кита у світі Мігалу, який, як і міфічний Мобі Дік, покритий повністю білою шкірою, пише Live Science.
Дитинча кита зняв Джейдін Метьюсон, який помітив блідого кита наприкінці липня, коли він ковзав у хвилях разом зі своєю матір’ю біля північного краю Нового Південного Вельсу.