Усередині та за межами ФРН критикують Меркель за розмову з нелегітимним Лукашенком

Головна Сторінка » Усередині та за межами ФРН критикують Меркель за розмову з нелегітимним Лукашенком

Всередині Німеччини, а також в Естонії та Польщі критикують в.о. канцлера ФРН Ангелу Меркель за телефонну розмову із самопроголошеним білоруським президентом Олександром Лукашенком.

Критики кажуть, що ця розмова стала фактично визнанням легітимності Лукашенка, чого домагався диктатор. Про це пише Deutsche Welle.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Єврокомісія виділить 700 тис. євро мігрантам на білоруському кордоні

Так депутат фракції “Зелених” у німецькому парламенті та член комітету Бундестагу з міжнародних справ Омід Нуріпур назвав переговори Меркель “жахливим сигналом”. Він зазначив, що ЄС не визнає Лукашенка президентом Білорусі, проте Меркель, провівши розмову, фактично зробила це визнання.

З критикою розмови також виступив голова Комісії із закордонних справ парламенту Естонії Марко Міхкельсон. За його словами, Меркель “тим самим визнала Лукашенка легітимним президентом” Білорусі.

“Це серйозне розчарування, бо ми зайняли спільну позицію, що не визнаємо Лукашенка главою Білорусі. Контакт Меркель справляє дивне враження. Крім того, вона зробила це в обхід Польщі, а це б дуже сподобалося Путіну”, – сказав Міхкельсон.

Варшава розкритикувала зусилля Меркель та президента Франції Еммануеля Макрона у цій ситуації. Польщу потрібно було заздалегідь поыдомити про переговори Меркель із Лукашенком та Макрона з президентом Росії Володимиром Путіним. Про це заявив речник польського уряду Петр Мюллер.

“Сам факт розмови з Лукашенком викликає подив, оскільки в певному сенсі легітимізує того, кого ЄС не визнає президентом. Я розумію ситуацію, але вважаю, що це не дуже добрий крок”, – сказав Мюллер.

Меркель провела телефонну розмову із Лукашенком у понеділок, 15 листопада. Як повідомив офіційний представник уряду Німеччини Штеффен Зайберт, вони обговорили ситуацію на кордоні Білорусі з Польщею, зокрема необхідність гуманітарної допомоги мігрантам, які там перебувають. Зайберт сказав, що Меркель та Лукашенко домовилися продовжити обговорення цих питань.

Зайберт зазначив, що позиціъ Брюсселя та Берліна у цій ситуації, включаючи санкції проти Мінська та дзвінок, збігаються. Меркель “погодила дзвінок із Єврокомісією і попередньо повідомила важливих партнерів у регіоні”, – зазначив представник уряду.

“Запевняю вас, якщо канцлер робить такі дзвінки, вона, зрозуміло, представляє в них відомі європейські позиції”, – сказав Зайберт.

Це була перша телефонна розмова лідера однієї з європейських країн із Лукашенком після сфальшованих президентських виборів у Білорусі в серпні 2020 року. ЄС і Україна не визнають Лукашенка переможцем цих виборів та відповідно главою Білорусі.

Ситуація на східному зовнішньому кордоні ЄС різко загострилася 8 листопада, коли зі сторони Білорусі до неї підійшли тисячі мігрантів, які мають намір перебратися до Євросоюзу. На польсько-білоруському кордоні застрягли тисячі людей, які ночують у холоді у тимчасових таборах. Останніми днями групи мігрантів неодноразово намагалися прорватися через огорожі до Польщі.

Білоруський режим планує відправити назад мігрантів із Іраку. Евакуаційний рейс призначено на 18 листопада, повідомив Мінтранс Білорусі. Рейс виконуватиме компанія Iraqi Airways.