Усі іноземні добровольці проходять перевірку. Були спроби заслати шпигунів

Головна Сторінка » Усі іноземні добровольці проходять перевірку. Були спроби заслати шпигунів

Було багато випадків, коли російські агенти намагалися проникнути до українського війська під виглядом іноземних добровольців.

Але всі претенденти проходять перевірку, сказав представник Головного управління розвідки Міноборони Андрій Черняк в інтерв’ю “Радіо свобода”.

На початку повномасштабного вторгнення надходили сотні запитів від іноземців.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Чекайте нас і у вашому населеному пункті”: бійці РДК заявили, що знову зайшли на територію РФ

“І ми так чи інакше мусили перевіряти цих людей. Російські спецслужби теж діють професійно. І в нас було багато випадків, коли під виглядом того, що “я доброволець, я хочу захищати Україну”, до нас намагалися направити російських агентів. Ми вчасно це з’ясовували та передавали їх у відповідні правоохоронні органи”, розповів представник ГУР.

Певні етапи перевірки проходили кандидати у Російський добровольчий корпус.

“Повірте, наша внутрішня служба безпеки працює чітко і професійно”, запевнив Черняк.

22 травня у Бєлгородській області почалися військові дії, за які взяли відповідальність формування етнічних росіян РДК та легіон “Свобода Росії”. Обидва воюють на боці України. Російська місцева влада заявила про проникнення “української ДРГ” і запровадили режим “контртерористичної операції”, який згодом скасували.

23 травня легіон “Свобода Росії” та РДК заявили, що продовжують операцію зі “звільнення” Бєлгородської області. Ніяких деталей бійці не розкрили.