Ув’язнений з колонії видурював гроші у родин воїнів. До схеми залучив свою матір і дружину

Головна Сторінка » Ув’язнений з колонії видурював гроші у родин воїнів. До схеми залучив свою матір і дружину

Служба безпеки України викрила ув’язненого з Житомирської виправної установи, який видурював гроші у родичів українських військових.

Зловмисник в інтернеті знаходив людей, які розшукували своїх близьких – бійців Збройних сил України, які потрапили у полон або зникли під час боїв. Про це повідомила сайт СБУ.

Фігурант телефонував родинам українських захисників, за гроші обіцяв знайти і повернути їх додому.

“Під час таких розмов в’язень представлявся учасником “пошукової групи” і вихвалявся “потрібними” зв’язками”, – розповіла спецслужба.

Вартість “послуг” шахрая становила від п’яти до 55 тис. грн. Сума залежала від платоспроможності потерпілого.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Щоб отримати виграш, вам потрібно купити товар”: як шахраї видурюють гроші

Гроші шахраю перераховували на банківські картки його співкамерників і спільників “на волі”. Серед них були його матір і цивільна дружина.

СБУ задокументувала факт вимагання зловмисником більше 50 тис. грн з близьких українського воїна, який зниклий безвісти.

“Триває розслідування для притягнення до відповідальності інших співучасників злочину”, – сказала спецслужба.

“Звертаємо вашу увагу, що питання звільнення військовополонених перебуває винятково у компетенції органів державної влади. Якщо ви або ваші знайомі потрапили у ситуацію, коли невідомі вимагають гроші за “визволення” родича з полону, негайно звертайтесь до Об’єднаного центру з пошуку та звільнення полонених: +38 044 321-11-21, +38 098 321-11-21, Viber, WhatsApp, Telegram: +38 067 650-83-32 або на електронну адресу united_center@ssu.gov.ua”, – звертається СБУ.

Торік у листопаді СБУ ліквідувала у вінницькій тюрмі підпільний кол-центр, який обкрадав клієнтів одного з банків. Учасниками схеми були до 30 осіб. Зловмисники обдзвонювали вкладників фінустанов і під виглядом надання онлайн послуг викрадали кошти.